جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ | Jul 10, 2020
برنامه فعال مسجد مالزی در کمک رسانی مردمی در دوران بحران

حوزه/ برنامه کمک رسانی مسجدی در مالزی شامل بسته بندی و توزیع مواد غذایی به نیازمندان در بحران کرونا می باشد که شامل موادغذایی فروشگاهی از جمله برنج، آرد، شکر، روغن پخت و پز، سس سویا، شیر غلیظ شده و چای است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از malaymail، مسجد جامع شهر سرمبان، واقع در نگاری سمبیلان در کشور مالزی، مواد غذایی اساسی را برای نیازمندان در دوران بحران  بسته بندی و ارسال می کند.

برنامه کمک رسانی این مسجد در مالزی شامل بسته بندی موادغذایی فروشگاهی از جمله برنج، آرد، شکر، روغن پخت و پز، سس سویا، شیر غلیظ شده و چای می باشد که این بسته ها میان نیازمندان توزیع می شوند.  

به گفته محمد انسا امین مدیر مسجد ابن خلدون این برنامه از  یک هفته پیش آغاز شده و درحالی که پاسخ گویی مردم در ابتدا ضعیف بوده اما اکنون تعداد زیادی به این برنامه پیوسته اند. به گفته وی پس از اینکه کمیته مسجد ویدئویی کوتاه در رابطه با برنامه مذکور در شبکه ها به اشتراک گذاشته، موجی از کمک رسانی ها به این مسجد سرازیر شده اند.

وی گفت: استقبال مردم بسیار شگفت انگیز بوده است. در یک روز ، تقریباً ۱۰۰ نفر برای جمع آوری بسته های مواد غذایی آمده بودند. به علاوه کمک های مالی نیز (که بیشتر از جوامع محلی بوده اند) به حساب بانکی آنلاین مسجد واریز شده اند و تنها در عرض دو روز مقادیر زیادی برای خرید اقلام لازم به حساب مسجد ریخته شده است.

امین گفت: تا زمانی که کمک های اجتماعی را دریافت کنیم این برنامه را ادامه خواهیم داد.

به گفته وی، این برنامه شامل ۷ الی ۱۰منطقه مسکونی در نزدیکی مسجد است که بیشتر آنها مادران تنها و کارگرانی هستند که درمعرض بیماری قرار دارند. با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، کمیته های مسجد نیز هنگام توزیع کمک ها میان مردم، پیشگیری های لازم را مدنظر قرار می دهند که شامل قرار دادن ژل های ضدعفونی کننده در بسته ها و حفظ فاصله ایمنی در صفوف می شوند.

به علاوه فقط سرپرستان خانوار اجازه دارند برای تحویل گرفتن بسته ها در جمع حاضر شوند. آنها باید بلافاصله پس از دریافت مواد غذایی به خانه برگردند. به علاوه در زمان های مشخصی توزیع محصولات انجام می گیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8