سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
کد خبر: 894277
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۳
سوزاندن پیکر یک مسلمان مبتلا به کرونا در بمبئی

حوزه/ قبرستانی در هند به خانواده یک پیرمرد مسلمان ۶۵ ساله که چهارشنبه گذشته در بمبئی فوت کرد، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا اجازه خاکسپاری نداد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از  siasat، پیکر یک مسلمان ۶۵ ساله در محله مالاد در بمبئی هندوستان، که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده بود، بر خلاف خواسته اعضای خانواده اش سوزانده شد.

این اتفاق روز چهارشنبه هفته گذشته به وقوع پیوست و اعضای خانواده روز پنجشنبه نسبت به مخالفت صاحب قبرستان به تدفین عزیز از دست رفته اعتراض کرده و نارضایتی شان را از سوزاندن پیکر او ابراز داشتند. این بیمار صبح چهارشنبه در یک بیمارستان در جوزشورای شرقی در بمبئی درگذشت.

به ادعای یکی از اعضای خانواده هنگامی که جسد مرحوم برای تدفین به قبرستان منتقل شد، معتمدین آرامگاه به بهانه تست کرونای مثبت از خاکسپاری او ممانعت کردند.

 به گفته وی این درحالی بود که مقامات محلی صبح آن روز مجوز خاکسپاری را داده بودند.

 این عضو خانواده گفت که پس از آن پلیس محلی و یک سیاستمدار پادرمیانی کردند تا از متولیان امر اجازه دفن این مسلمان را بگیرد که بی فایده بوده است.

پسر آن مرحوم گفت:  پس از آنکه پدرم در بیمارستان درگذشت ، کسی نیامد که به من کمک کند. من بیش از سه ساعت در کنار  جسد پدرم در خارج از بیمارستان نشسته بودم.  

 این درحالی است که اسلم شیخ وزیر منطقه ای مهاراشترا در گفتگو با خبرنگاران گفته که طبق دستورالعمل دولتی، قربانیان مسلمان مبتلا به ویروس کرونا باید در نزدیک ترین قبرستان به محل درگذشت بیمار دفن شوند.

وی خواستار رسیدگی به بی کفایتی های انجام شده در این رابطه شد.

  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =