چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ | Nov 25, 2020
زن مسلمان فیلیپینی «نیمکت صداقت» برپا کرد

حوزه/ یک زن مسلمان در فیلیپین با برپایی «نیمکت صداقت» امیدوار است که تنها نیازمندان بسته های حمایتی را بردارند و در این زمانه بحران، این اقدام فرصتی برای آزمودن صداقت همشهریان باشد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از manilatimes، یک زن مسلمان با نام جواهره حجاب، ساکن  یکی از مناطق شهری در استان ماگوئیندانائو در فیلیپین، نیمکتی روبروی منزلش گذاشته و آن را «نیمکت صداقت» گذاشته است تا مردم کالاهای امدادی را بر روی آن قرار دهند تا در بحران کرونا در میان نیازمندان توزیع شوند.

به گفته وی هرکسی که نیاز داشته باشد می تواند بسته امدادی خود را از این نیمکت بردارد.

 جواب در صفحه فیس بوک خود نوشته است: هر کسی که امروز چیزی برای پختن ندارد، می تواند یک بسته از کالاهای امدادی را بردارد. به هر خانواده یک بسته داده می شود تا به این شکل بتوانیم به همه کمک رسانی کنیم.

 وی نوشته ای را روی نیمکت نیز چسبانده تا همه  بتوانند آن را بخوانند.

گفتنی است بسته های غذایی روی نیمکتی جلوی مغازه ای گذاشته شده اند که صاحب آن مسلمان است  و آن ها امیدوارند افراد با تکیه بر صداقت هر کدام فقط یک بسته را بردارند.

 انوارم سلم یکی از ساکنان محلی که حاضر نمی شود برای خودش بسته ای بردارد در این باره می گوید: هیچ کسی مراقب این نیمکت نیست. و تنها افراد فقیر و نیازمندی که در این منطقه هستند از این بسته ها برمی دارند. ما نباید وقتی دیگران به شدت به کمک نیاز  دارند از این بسته ها بهره مند شویم.

وی گفت: من فقط خوشحالم که در این زمانه بحران چنین سیستمی راه افتاده است. و امیدوارم افراد بیشتری دست به این اعمال مهربانانه بزنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8