جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش

حوزه/ وزیر آموزش و پرورش گفت: رتبه‌بندی فرهنگیان و معلمان، با تصویب هیئت وزیران، اصلاح شد که از اول فروردین محاسبه خواهد شد و مابه التفاوت آن پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه هیأت دولت اظهار داشت: در اسفند سال گذشته براساس تصویب دولت بنا شد که همه کارکنان دولت از ضریب فوق العاده شغل فصل دهم برخوردار شوند. از آنجا که محل استفاده آن ضریب رتبه بندی بود باعث شد تا اختلالاتی در رتبه بندی فرهنگیان ایجاد شود.

وی گفت: امروز در هیئت وزیران تصویب شد که احکام رتبه بندی معلمان و فرهنگیان اصلاح و از اول فروردین سال ۹۹ محاسبه شود.

حاجی میرزایی با اشاره به تصمیمات ستاد کرونا برای بازگشایی مدارس افزود: درحال حاضر تصمیم ، همان بازگشایی از ۲۷ اردیبهشت تا ۲۷ خرداد است تا دانش آموزانی که سوالات و اشکالاتی دارند مراجعه کنند، برآوردهای ما حاکی از آن است که ۱۰ تا ۱۸ درصد دانش آموزان در مدارس حضور پیدا کردند که دانش آموزان دوره ابتدایی بیشترین مراجعه و دوره متوسطه کمترین مراجعه را داشته اند.

برگزاری حضوری آزمون پایه نهم و آزمون نهایی پایه دوازدهم

وزیر آموزش و پرورش گفت: دو آزمون سرنوشت ساز در پیش داریم؛ یکی آزمون پایه نهم و دیگری آزمون نهایی پایه دوازدهم که این دو آزمون به صورت حضوری برگزار می‌شوند، چون برگزاری غیرحضوری این آزمون‌ها ممکن است نگرانی‌هایی مبنی بر تضییع حقوق دانش آموزان ایجاد کند.

وی افزود: البته این دو آزمون با تأکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت برگزار خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =