سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
مدرسی

حوزه/نائب رئیس شورای مرکزی حوزه های علمیه استان یزد گفت: نمایندگان مجلس در طول چهار سال فعالیت خود  پیگیری لازم را به عمل آورند که در انتصاب مدیران کارایی آنها مد نظر قرار گیرد نه اینکه مدیران سیاسی به جای مدیران کاری و توانمند منصوب شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم مدرسی، عصر شنبه در نشست دبیرخانه ماهر سپاه یزد، با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، روز قدس و عید سعید فطر اظهار داشت: نمایندگان مجلس نمایندگان کل ملت هستند و باید در فعالیت های خود منافع ملی را لحاظ کنند.

وی با تأکید بر اینکه پیگیری این منافع ملی نیاز به همدلی و همراهی دارد تصریح کرد: این که فرماندهی و شورای راهبردی سپاه الغدیر یزد این جلسه را به عنوان یکی از نخستین جلسات چهار نماینده استان تشکیل دادند امیدوار کننده است.

نائب رئیس شورای حوزه علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: از نمایندگان استان درخواست داریم که با توجه به ضرورت های یزد، همیشه دستشان در دست یکدیگر باشد و همراهی لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین مدرسی افزود: در درجه اول نمایندگان برای تأمین منافع ملی در حوزه های مختلف و هم برای منافع استانی باید همراهی نمایندگان در بالاترین حد ممکن وجود داشته باشد و از اختلافات به صورت جدی پرهیز شود.

نایب رئیس شورای حوزه علمیه یزد ادامه داد: قطعا اختلاف و دوری نمایندگان با یکدیگر می تواند لطمات و خسارت های جبران ناپذیری به استان وارد کند و زمینه ای به وجود آورد که منافع استان با مشکل مواجه شود کما اینکه تجربه هایی هم در این زمینه وجود دارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی استان یزد در حوزه بیکاری است خاطرنشان کرد: این آمار به ویژه در بین تحصیل کردگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی یزد بسیار بالاست و باید به رفع آن توجه جدی صورت گیرد.

تولیت مدرسه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) یزد افزود: نمایندگان باید در طول چهار سال فعالیت خود  پیگیری لازم را به عمل آورند که در انتصاب مدیران کارایی آنها مد نظر قرار گیرد نه اینکه مدیران سیاسی به جای مدیران کاری و توانمند منصوب شوند.

وی با بیان اینکه شنیده شده مدیری در حال انتصاب در یزد است که حتی یک روز سابقه مدیریتی ندارد و تنها جنبه سیاسی داشته گفت: شرایط استان و کشور را نباید به دلیل منافع سیاسی به خطر انداخت و حتما باید مدیرانی را در پست های مختلف منصوب کرد که توانمندی لازم را داشته باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: استان یزد به لحاظ دریافت مالیات جزو استان های خوب کشور است ولی به لحاظ جذب بودجه در پایین ترین رتبه ها قرار دارد و این اصلا خوب نیست، اگر مردم یزد تلاش می کنند باید به اندازه همین تلاش و توجه بودجه هم در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین مدرسی با بیان اینکه در خیلی از موارد ما نیاز به قانون گذاری نداریم بلکه نیاز کشور قانون زدایی است افزود: خیلی از قوانینی که الان در کشور وجود دارد به ویژه در حوزه های مختلف اقتصادی دست و پاگیر و مانع عملکرد فعالین اقتصادی است که باید این قوانین اصلاح شوند.

تولیت مدرسه علمیه مدینة العلم الکاظمیه(ع) یزد با بیان اینکه توجه به مراکز و نهادهای فرهنگی در طول سال های گذشته مقداری کم شده گفت: در هر مسئله امنیتی و عمرانی و اقتصادی و محرومیت زدایی که با خلاء و مشکل روبرو بودیم، سپاه به میدان آمده و این مشکلات را برطرف کرده است.

وی تقویت نظام را تقویت بنیه های امنیتی، فرهنگی و اقتصادی و نخبگانی کشور دانست و افزود: نمایندگان مجلس حتما باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/313/47

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8