یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ |۱۷ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 24, 2021
کد خبر: 902605
۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
مجلس شورای اسلامی

حوزه/ معاون اجرایی قوه مقننه برنامه های مراسم آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، غلامرضا نوری در نشست خبری آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درخصوص تشریح برنامه های این مراسم، گفت: طبق قانون افتتاحیه مجلس یازدهم با حضور 276 نفر از منتخبین برگزار خواهد شد.

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هر مراسم افتتاحیه عموماً از مهمانان عالی رتبه کشوری و لشگری دعوت به عمل می آمد، اما امسال به دلیل مسائل ناشی از بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، محدودیت هایی وجود دارد، از این رو شرمنده برخی از این میهمانان مانند اعضای هیات دولت، استانداران، پیشوایان مذاهب، اقلیت های دینی، علما، هنرمندان، ورزشکاران، نمایندگان صنوف و... هستیم.

وی با اشاره به اینکه مجس یازدهم علی رغم محدودیت های بهداشتی در وقت قانونی شروع به کار خواهد کرد، افزود: از منتخبین مجلس یازدهم دعوت می شود فردا 7 خردادماه ساعت 8 صبح در صحن علنی قوه مقننه برای شرکت در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشند.

نوری درخصوص جزئیات مراسم افتتاحیه تصریح کرد: تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، ارائه گزارش معاون اجرایی مجلس، استقرار هیات رئیسه سنی، ارائه گزارش وزیر کشور، سخنرانی رئیس جمهور، مراسم تحلیف و سوگند منتخبین و اقتراع شعب از جمله برنامه های این مراسم است؛ البته حضور در حرم مطهر حضرت امام راحل بنیانگذار انقلاب اسلامی از دیگر برنامه هایی بود که در هر افتتاحیه انجام می شد، اما امسال به دلیل محدودیت های بهداشتی محقق نمی شود، از این رو پس از برگزاری جلسه منتخبان در محوطه قوه مقننه با حضور در مزار شهدای گمنام با آرمان های امام راحل و شهدا تجدید میثاق خواهند کرد.

رئیس ستاد برگزاری آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درخصوص ترکیب اعضای هیات رئیسه سنی گفت: سیدرضا تقوی منتخب مردم تهران به عنوان رئیس، سیدمصطفی آقامیرسلیم منتخب مردم تهران به عنوان نایب رئیس، روح الله نجابت منتخب مردم شیراز به عنوان دبیر اول و محسن فتحی منتخب مردم سنندج به عنوان دبیر دوم از جمله اعضای هیات رئیسه سنی به شمار می روند.

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به عدم حضور منتخبان در حرم مطهر امام خمینی (ره) فرصت کافی برای تشکیل شعب 15 گانه جهت تایید اعتبارنامه ها وجود دارد، اما تشکیل این شعب مبتنی بر تصمیم نهایی هیات رئیسه سنی است.

وی با اشاره به اینکه زمان دومین جلسه مجلس رسمی یازدهم طبق تصمیم هیات رئیسه سنی مشخص خواهد شد، گفت: با توجه به جلسه هیات رئیسه سنی، مقرر شد برای برگزاری جلسه در روز پنجشنبه 8 خردادماه نظرسنجی استمزاجی از منتخبین دوره یازدهم صورت گیرد.

نوری ادامه داد: در شرایط عادی کار شعب 15 گانه یک هفته ای تمام خواهد شد؛ البته با تصویب دو سوم اعتبارنامه های نمایندگان، مجلس می تواند کار خود را آغاز کند.

رئیس ستاد برگزاری آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از منتخبین نسبت به عدم اطلاع برای حضور در جلسه افتتاحیه انتقاد داشتند، تصریح کرد: با توجه به شرایط و جلساتی که در گذشته با حضور منتخبین برگزار شد، مقرر گشته اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی و الکترونیکی باشد.

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی درخصوص برگزاری جلسه افتتاحیه دوره یازدهم طبق پروتکل های بهداشتی خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری جلسات با حضور وزیر بهداشت و نمایندگان این وزارتخانه، مکان هایی برای انجام تست کرونای منتخبین مجلس یازدهم در سراسر کشور مشخص شده و تمامی این افراد این تست را انجام داده اند که بر این اساس مشکل خاصی وجود نداشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8