پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
کلاس درس

حوزه/ حجت‌الاسلام موسوی زاده گفت: کلیه طلاب تا زمانی که در سطح ۱ و ۲ حوزه مشغول به تحصیل هستند، قادر نخواهند بود در دانشگاه نیز به‌طور هم‌زمان تحصیل کنند.

حجت‌الاسلام سید جعفر موسوی زاده، معاون آموزش حوزه علمیه خوزستان، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، با اشاره به مصوبه شورای عالی حوزه در خصوص تحصیل هم‌زمان طلبه در حوزه و دانشگاه، اظهارداشت: کلیه طلاب تا زمانی که در سطح ۱ و ۲ حوزه مشغول به تحصیل هستند، قادر نخواهند بود در دانشگاه نیز به‌طور هم‌زمان تحصیل کنند.

وی با اشاره به نحوه صدور مجوز تحصیل هم‌زمان در حوزه و دانشگاه، گفت: آن دسته از طلابی که می‌خواهند در دانشگاه تحصیل کنند، لازم است به ساختمان دارالشفا در مدرسه علمیه فیضیه قم، اتاق شماره ۱۱۰ مراجعه کرده و پرونده مربوطه را تشکیل و منتظر صدور مجوز تحصیل هم‌زمان از سوی مدیریت حوزه‌های علمیه باشند.

معاون آموزش حوزه علمیه خوزستان، با اشاره به نحوه صدور مجوز تحصیل هم‌زمان برای طلاب سفیران هدایت، گفت: این دسته از طلاب بعد از اتمام سطح ۲ و اتمام تعهد تبلیغ می‌توانند برای صدور مجوز تحصیل هم‌زمان اقدام کنند.

حجت‌الاسلام موسوی زاده، در پایان با تأکید بر اینکه وجود مراکز تخصصی و رشته‌های متعدد با گرایش‌های منطقه‌ای نیاز طلاب برای رفتن به دانشگاه را برطرف کرده است، اظهارداشت: با توجه به تأسیس مراکز و رشته‌های تخصصی در سطح ۳ و ۴ حوزه، به نظر می‌رسد که دیگر نیازی به رفتن دانشگاه وجود ندارد؛ به همین دلیل به کلیه طلاب و روحانیون گرامی توصیه می‌کنم منطبق با اهداف و برنامه‌ریزی‌های خود، یک ‌رشته یا گرایش تخصصی را انتخاب کرده و آن را در مراکز تخصصی وابسته به حوزه، دنبال کنند.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8