سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 11, 2020
سید محمد مهدی حسینی همدانی

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه هنرمند اگر از جامعه فاصله داشته باشد هنرمند نیست، اظهار داشت: هنرمند باید در متن جامعه حضورداشته و جامعه را رصد کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از کرج، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی همدانی عصر روز گذشته (یک‌شنبه) به‌صورت سرزده از خانه هنرمندان استان البرز بازدید کرد.

امام جمعه کرج در این بازدید بابیان اینکه قابلیت‌های استان البرز در عرصه هنر بسیار زیاد است، بیان داشت: افراد فرهیخته و شاخص بسیاری در زمینه‌های مختلف هنری در استان البرز وجود دارند.

وی با تأکید بر اینکه خانه هنرمندان باید به‌عنوان مرکز ساماندهی و فرماندهی امور هنری در استان عمل کند، افزود: خانه هنرمندان می‌تواند در ارائه برآیند هنری استان به جامعه نقش همگرایی را ایفا و عملکرد مؤثری داشته باشد.

امام‌جمعه کرج با تأکید بر سازمان‌دهی و فعال‌سازی انجمن‌های هنری موجود در استان، افزود: برای انجمن‌های هنری برنامه و دستور کار داشته باشید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی همدانی از موضوع یابی هنری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین امور در کارهای هنری نام برد و خاطرنشان ساخت: هنرمند نمی‌تواند از جامعه جدا باشد لذا باید متناسب با موضوعات روز جامعه به خلق اثر بپردازد.

وی در ادامه افزود: مجموعه هنری استان باید معضلات و موضوعات اجتماعی را هنرمندانه مدیریت کند به‌نحوی‌که دشمنان نتواند از آن بهره ببرند ولی مسئولین بتوانند با استفاده از آن خدمتی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه هنرمند اگر از جامعه فاصله داشته باشد هنرمند نیست، اظهار داشت: هنرمند باید در متن جامعه حضورداشته و جامعه را رصد کند و بشناسد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: بیانیه «گام دوم» یک چشم‌انداز و دستورالعمل چهل‌ساله است که کار و خوراک چهل سال آینده را برای اقشار مختلف جامعه تبیین می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به گستره جامعه هنرمندان، افزود: جامعه هنرمندان با حوزه عظیم و رشته‌های مختلفی که دارند باید وظیفه و نقش خود را در «گام دوم» شناسایی و مطابق با آن عمل کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در خاتمه با اشاره به یکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان، خاطرنشان ساخت: تمام برنامه‌های فرهنگی استان باید مجوز اجرای خود را از شورای فرهنگ عمومی اخذ کنند اما متأسفانه درواقع به نحو دیگری عمل می‌شود.

گفتنی است در انتهای این بازدید، عادل جلیلی مدیرعامل خانه هنرمندان البرز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های هنری استان پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8