سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | Oct 20, 2020
حجت الاسلام ناصر شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران

حوزه/ حجت الاسلام شکریان به نقش ممتاز مساجد و هیئات مذهبی در بحران ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: مساجد و هیأت های مذهبی بیشترین نقش آفرینی را در این شرایط بحرانی ایفاء کردند.

حجت الاسلام شکریان، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در مازندران با اشاره به تشدید شیوع ویروس کرونا و با توجه به اینکه در مرحله نخست این بحران مساجد، هیأت های مذهبی، کانون های فرهنگی و تبلیغی و موسسات قرآنی و نقش بسیار اثرگذاری را در کاهش آن ایفاء کردند، اظهار داشت: مساجد مرکز و کانون فرماندهی مبارزه با این ویروس منحوس و فعالیت های جهادی و اقدامات پیشگیرانه در مرحله نخست شیوع ویروس بودند و حتی در رزمایش مواسات و همدلی وخلق حماسه عظیم کمک مومنانه، نقش بی بدیل مساجد و روحانیان، هیأت های مذهبی و کانون های بسیج و فرهنگی و تبلیغی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی در ادامه با اشاره به تقدیر رهبر معظم انقلاب از حضور روحانیان، جوانان مسجدی و فعالان فرهنگی و تبلیغی در گروه های جهادی و اقدامات پیشگیرانه، افزود: رهبر انقلاب در خصوص باز یا بسته بودن مراکز دینی و مذهبی تاکید فرمودند از کارشناسان که اعتقاد به مسائل دینی و ارزشی دارند استفاده گردد و حتی رهبر معظم انقلاب از رعایت پروتکل های وزارت بهداشت و درمان از سوی برگزار کنندگان و حاضرین در مراسم معنوی لیالی قدر تقدیرکردند و فرمودند مسجدی ها در رعایت پروتکل های وزارت بهداشت و درمان از سایرین بهتر عمل می کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به شیوع جدید این ویروس و تشدید آن در روزهای اخیر، تصریح کرد: متاسفانه عدم رعایت پروتکل های وزارت بهداشت و درمان در مراکز توریستی و گردشگری، رستوران ها، پاساژها، بانک ها و اتوبوس ها و مسافرت های غیر ضروری باعث شیوع ویروس و تشدید آن شد و این مسائل باید با توجه به میزان سرعت شیوع ویروس و حساسیت های بالای آن مدیریت شود.

حجت الاسلام شکریان اظهار کرد: تجربه برگزاری مراسم لیالی قدر در شب های ماه مبارک رمضان و رعایت دقیق اصول بهداشت و درمان و پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا از سوی برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این مراسم بسیاری از نگرانی ها را در خصوص بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی رفع کرد و قطعاً در راستای برگزاری مراسم ماه های محرم و صفر تدابیر شدید تری از سوی کارشناسان و متولیان این امر صورت خواهد گرفت که هیچ مشکلی برای برگزاری آن ایجاد نشود.

استاد حوزه علمیه مازندران در ادامه با اظهار گلایه از عدم استفاده از نظر کارشناسان دینی و مسؤولان و متولیان امور مساجد در بستن عجولانه مساجد و محافل دینی و مذهبی، خاطر نشان کرد: برخی ها طوری رفتار می کنند که انگار علت تشدید شیوع ویروس، مساجد و محافل مذهبی است و این خلاف واقع است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم مسجد همواره سنگر است و  در رعایت پروتکل های بهداشت و درمان از همه بخش های دیگر موفق تر و پیش قدم تر بوده است و مساجد همواره در مقابله با بحران های اجتماعی بسیار اثرگذار و ممتاز نقش آفرینی کرده اند.

حجت الاسلام شکریان افزود: همواره مساجد و فعالیت های جهادی فعالان فرهنگی و تبلیغی در همه بحران ها در کنار مردم عزیز کشورمان خواهند بود و از اقدامات جهادگونه خود در مقابله با این ویروس منحوس دریغ نخواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8