شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
علمای دینی مردم را به زدن ماسک در اماکن عمومی تشویق کنند

حوزه/ سازمان محمدیه و نهضت العلمای اندونزی تاکید کردند علما و روحانیون این کشور باید بیشتر در تشویق مردم به زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش ایفاء کنند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از thejakartapost، از مقامات مذهبی و واعظان محلی در اندونزی خواسته شد، مردم را به حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از جمله زدن ماسک بهداشتی تشویق کنند.

یک مقام مسئول از سازمان محمدیه، دومین سازمان بزرگ اسلامی در اندونزی گفت که شخصیت‌های  برجسته مذهبی محلی باید در آموزش مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا نقش بیشتری ایفاء کنند.

دنی وحید کورنیاوان، معاون دبیرکل مرکز مدیریت محمدیه گفت: چهره‌های برجسته محلی باید مردم را به رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی از جمله پوشیدن دائمی ماسک صورت در اماکن عمومی تشویق کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر علما، روحانیون و اعضای شورای مساجد از مردم بخواهند ماسک بزنند، من معتقدم که بسیاری از آن‌ها از این رویه پیروی خواهند کرد و آن‌ها را الگو قرار می‌دهند.

همچنین این سازمان اسلامی آیین نامه ای را صادر کرده است که براساس آن مقاماتی که در موسسات آموزشی فعالیت می‌کنند بایستی حتما ماسک بزنند. از چهره های عمومی نیز خواسته شده است تا مردم را در مورد اهمیت پوشیدن ماسک ها به مردم آموزش دهند.

طبق یک نظرسنجی سازمان محمدیه، آگاهی عمومی در مورد اهمیت پوشیدن ماسک در اماکن عمومی  به جز در خانه های عبادت و ساختمان های اداری هنوز کم است.

دنی گفت: چالش ما افزایش آگاهی مردم در خیابان ها، بازارهای سنتی و مکان‌های تجمع است.

به طور جداگانه، محمد مکی زمزمی از سازمان نهضت العلمای اندونزی، بزرگترین سازمان اسلامی این کشور نیز اعلام کرد که متاسفانه عموم مردم این همه‌گیری را جدی نمی‌گیرند که همین مانع تشویق به پوشیدن ماسک شده است.

وی افزود که نهضت العلما در جهت تبلیغ اهمیت پروتکل‌های بهداشتی سخت و پوشیدن ماسک در اماکن عمومی به طور جدی اقدام کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8