جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
شیخ نعیم قاسم

حوزه/ جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اسرائیل به طور بی سابقه ای در برابر جبهه مقاومت متحد شده و این بدین دلیل است که عوامل ضعف این رژیم غاصب برملا شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه حجت الاسلام والمسلمین شیخ نعیم قاسم عصر امروز در هفتمین همایش بین المللی جبهه جهانی شباب المقاومه«راهکارهای نابودی اسرائیل» که در سالن همایش های مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد، عنوان کرد: مساله اصلی ما در جهان اسلام و سراسر جهان، فلسطین است.

وی افزود: ما می دانیم که اسرائیل فلسطین را غصب کرده و این اقدام را در راستای منافع استکبار جهانی انجام داده است،انگلیس با بیانیه بالفور این سرزمین را به اسرائیل واگذار کرد، بعدها اسرائیل جنگ های خود را علیه فلسطین آغاز کرد تا سرزمین های بیشتری را اشغال کند.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این اشغال صرفا یک اشغال جغرافیایی نیست، بلکه در وهله اول یک اشغال سیاسی و هدف آن اشغال از خلیج فارس تا رود اردن است.

باید فلسطین را آزاد کنیم

شیخ نعیم قاسم مطرح کرد: حال باید در این شرایط فلسطین را آزاد کنیم، امام خمینی(ره) اسرائیل را ابزار استکبار جهانی خواند و هر روزی که می گذرد این رژیم غاصب بیش از پیش به کشورهای اسلامی دست اندازی می کند.

وی ادامه داد: اسرائیل با تکیه بر قدرت استکباری بزرگ ایجاد شده و ما با یک طرح خطرناک در فلسطین مواجه هستیم که به دنبال تاثیرگذاری در سراسر جهان است، بنابراین راهکار ما مقابله با این رژیم غاصب است و این کار با دستان فلسطینی ها و کمک کشورهای اسلامی محقق می شود.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: باید برای آزادسازی فلسطین و قدس تلاش کنیم و این امر جز با مقاومت فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و غیره امکان پذیر نیست.

شیخ نعیم قاسم بیان کرد: اصلی ترین محور کار ما باید مقاومت مسلحانه باشد، چرا که اسرائیل از حمایت نظامی کشورهای استکباری کار خود را پیش می برد، ما باید با جنگ و جهاد و مقاومت سرزمین فلسطین را پس بگیریم.

وی اضافه کرد: راه حل دیگری جز مقاومت مسلحانه وجود ندارد، چرا که شرایط موجود راه دیگری جز مقاومت در مقابل ما قرار نمی دهد.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: امام خامنه ای می فرماید نجات فلسطین با التماس به مجامع بین المللی محقق نمی شود؛ خداوند متعال در آیات 58 و 59 سوره حشر می فرماید که وحشت کفار از شما زیاد است.

شیخ نعیم قاسم ادامه داد: این دشمنان جز زبان زور زبان دیگری را نمی فهمد و اگر ما با آن ها مقابله کنیم، متفرق خواهند شد، هر کس با هر شرایطی که دارد لازم است ملت فلسطین را یاری کند.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما در منطقه در مسیر متفاوتی قرار گرفتیم، چرا که راه آزادسازی ملت ها مشخص شد، امام خمینی(ره) از همان ابتدا سفارت اسرائیل را بسته و از جنبش های آزادی خواه و فلسطین حمایت کردند.

در یک فرصت طلایی برای آزادسازی فلسطین قرار داریم

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان ابراز کرد: این اقدامات امام راحل شور و توان فراوانی به مقاومت داد، به صراحت می گویم که با شرایط کنونی، جریان مقاومت به تنهایی نمی تواند دستاوردی داشته باشد، اما وقتی یک کشور اسلامی مهم مسئله فلسطین را در اولویت قرار می دهد، معنای آن این است که ما در یک فرصت طلایی برای آزادسازی فلسطین قرار داریم.

شیخ نعیم قاسم اظهار داشت: رهبر انقلاب می فرماید که فلسطین قطعا آزاد و در آنجا یک دولت اسلامی تشکیل خواهد شد، منشاء این سخن ایشان ایمان و اعتقاد به حق است، به همین دلیل ما باید توجه داشته باشیم که فلسطین حتما آزاد می شود.

عادی سازی روابط امارات با اسرائیل خیانت به قدس بود

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: عادی سازی روابط امارات با اسرائیل خیانت به قدس بوده و به ضرر فلسطین است، این عادی سازی روابط یک برگ برنده ای در دست رژیم صهیونیستی است تا با استفاده از آن به فلسطین فشار وارد کند.

شیخ نعیم قاسم گفت: نه امارات و نه هیچ کشوری که علیه فلسطین توطئه کرده است، نمی تواند مانع راه ملت فلسطین شود، ملت فلسطین از تحرکات اسرائیل جلوگیری کرده است.

وی تصریح کرد: خدا را شکر می کنیم که با برملا کردن نیات این خائنان ما را از اهداف آنان مطلع کرد. محور مقاومت باید انسجام و همکاری خود را حفظ کرده و در جهت منافع فلسطین حرکت کند.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: سردار سلیمانی شبانه روز در منطقه فعالیت می کرد تا راه را برای پیروزی فلسطین هموار کند. او بود که با تکیه بر رهنمودهای امام خامنه ای باعث شد که ما به نتایج بزرگ و شکوهمند برسیم.

شیخ نعیم قاسم بیان کرد: اسرائیل به طور بی سابقه ای در برابر جبهه مقاومت متحد شده و این بدین دلیل است که عوامل ضعف این رژیم غاصب برملا شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8