چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ | Oct 28, 2020
حجت الاسلام تکیه ای/ شست خبری برگزاری مراسم اعتکاف

حوزه/ حجت الاسلام تکیه ای گفت: فراخوان مرثیه شعر رضوی با عنوان «الصدیق الشهید» که پایان آن ۲۶ مهرماه خواهد بود یکی از برنامه های دفتر آستان قدس رضوی است؛ نحوه ارسان آثار از طریق پایگاه اینترنتی «شعر هیئت» می باشد.

حجت الاسلام  سیدمحمدباقر تکیه ای  امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، ضمن ارائه گزارش از فعالیت های دفتر آستان قدس رضوی در قم گفت: ما ۲۰ کانون خادمیاری در سطح استان قم داریم و هرکدام از این ها برنامه های تخصصی خود را تدارک دیده اند.

وی بیان داشت: اولین آن ها برنامه های اربعین است؛ با توجه به اینکه امسال از حضور در پیاده روی اربعین محروم هستیم لذا برنامه هایی برای جبران این محرومیت در نظر گرفته شده است.

رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم گفت: یکی از برنامه های این روزها برگزاری زیارت عاشورا با رعایت پروتکل های بهداشتی است؛ برنامه های دیگر شامل دیدار خادمیاران با علما و خانواده های معزز شهدا خواهد بود.

وی افزود: برنامه ای که کانون خادمیاری بانوان در نظر دارند سوگواری شهادت امام رضا علیه السلام است که در طول ده روز برگزار می شود و با رعایت کامل اصول و ضوابط بهداشتی و در محیط باز خواهد بود؛ این برنامه در طول ایام محرم هم بوده و با استقبال خوبی روبرو شده است.

حجت الاسلام تکیه ای در ادامه گفت: فراخوان مرثیه شعر رضوی با عنوان «الصدیق الشهید» که پایان آن ۲۶ مهرماه خواهد بود یکی دیگر از برنامه های دفتر آستان قدس رضوی است؛ نحوه ارسان آثار از طریق پایگاه اینترنتی «شعر هیئت» است.

وی اظهار داشت: طرح «خانه ی من آشپزخانه ی ارباب» که با نگاه به اربعین و خدمت به محبین و زائرین حضرت امام حسین علیه السلام تدارک دیده شده است از دیگر برنامه های این دفتر است که برای آن تاکنون ده هزار غذا با مشارکت مردم تدارک دیده شده و قطعاً این تعداد غذا تا اربعین بیشتر هم خواهد شد.

رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم تصریح کرد: پخش مواد غذایی طرح «خانه ی من آشپزخانه ی ارباب» هم به صورت غذای آماده و هم جیره خشک و در بین نیازمندان خواهد بود.

وی افزود: با استعانت از حضرت زینب کبری سلام الله علیها که الگوی استقامت و عفت هستند طرح صدف را داریم که شامل تعویض چادرهای کهنه با چادرهای نو برای خانواده های نیازمندی است که شناسایی هم شده اند؛ شناسایی محرومین از طریق ۳۸ کانون های خادمیاری بوده که در محلات مختلف و عمدتاً حاشیه ای و فقیرنشین حضور دارند.

حجت الاسلام  تکیه ای تصریح کرد: در قدم اول این طرح ۱۱۰ قواره چادر بوده که تعویض شده است ولی با توجه به مشارکت فعال خادمیاران رضوی که شامل ۳۰۰۰ نفر هستند این مقدار بیشتر هم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از خادمیاران درخواست داریم ارتباط خود را با سامانه ی خادمیاری بیشتر از قبل داشته باشند تا از برنامه های دفتر آستان مطلع شوند.

حجت الاسلام تکیه ای سپس گفت: در ابتدای ماه صفر برنامه ی قربانی اول ماه را داشته ایم که با نیت دفع بلایا و تعجیل در فرج آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه بوده است.

وی در پایان گفت: یک نمایشگاه مختصری نیز برای خادمیاران با موضوع دفاع مقدس در همین ایام حاضر داشته ایم و بنا داریم در این نمایشگاه از تعدادی از خادمیاران دهه ی کرامت تقدیر به عمل آوریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8