جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
کتاب خوان

به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران، نشست کتابخوان آنلاین ویژه کادر سلامت و درمان به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قم و محفل ادبی پروین اعتصامی در فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، نرگس اسکندری، متخصص بهداشت باروری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی در این نشست به معرفی کتاب «تربیت جنسی» نوشته رگینا فینکه پرداخت و افزود: سلامت جنسی در باروری و ناباروری نقش مهمی دارد و این غریزه از آغاز تولد در انسان وجود دارد.

معصومه اکبری، متخصص پرستاری جراحی و عضو گروه سالمندی وزارت بهداشت انجمن پرستاری کتاب «سالمندی سلامت» نوشته سیدامیرحسین بتولی را معرفی کرد و اظهار داشت: این کتاب شامل چهار فصل با عناوین «رشد جمعیت سالمندان در ایران و جهان»، «اهمیت توجه به سالمندان»، «بهبود سبک زندگی» و «دستیابی به سالمندی سالم» است که در آن به اصلاح سبک زندگی برای دستیابی به یک زندگی سالم و افزایش طول عمرهمراه با  شادی، سلامتی، آرامش و انتقال تجربه به جوان‌ترها می پردازد.

اشرف خرمی راد، پرستار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز با معرفی کتاب «دا» نوشته سیده زهرا حسینی، بیان کرد: این کتاب خاطرات بانویی است که در زمان جنگ ۱۶ سال بوده و در خرمشهر زندگی می کرده  و تاریخ آن دوران را با ذکر جزئیات به تصویر کشیده است.

وی سپس بخشی از کتاب را خواند و در ادامه درباره مدیریت استرس و مقابله با آن به ویژه در روزهای کرونایی صحبت کرد.

مریم خاکبازان، پزشک عمومی و مدیر گروه سلامت خانواده و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم به معرفی کتاب «طبیب عشق» نوشته مهدی طیب پرداخت و افزود: این اثر مباحثی مانند «حادثه آفرینی جز خدا نیست»، «خیر بودن حوادث و شرایط زندگی»، «دعا و خیر بودن‌هر آنچه‌هست»، «معنای خیر بودن حوادث»، «زندگی دنیا بازی است»، «تسلیم در برابر مقدرات و مقررات الهی» را در خود جای داده و راه دستیابی به عرفان واقعی و تاثیرات مثبت آن را بیان کرده که باعث رفع اضطراب و افسردگی و رسیدن به آرامش، امید شادمانی می شود.

سمانه لاجوردی، روانشناس بالینی و کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت اظهار داشت: کتاب «هنر خوب زندگی کردن» نوشته رولف مجموعه‌ای از روش‌های عملی و کاربردی است که به تاکید نویسنده حاصل سال‌ها تحقیق و گردآوری مطالب گوناگون در حوزه‌ی روان‌شناسی، فلسفه، علوم اقتصاد، ریاضی و تجارت است و با بهره‌گیری از این ابزارهای هوشمند، بسیاری از انگاره‌های ذهنی را دگرگون می کند.

وی گفت: کتاب «هنر خوب زندگی کردن» یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی است که ۵۲ ترفند برای رسیدن به شادکامی را تشریح کرده است و بهترین ایده‌ها را به گونه‌ای با یکدیگر ترکیب کرده که ارزش نهایی آن‌ها از ارزش تک‌تک آن اجزا بیش‌تر است.

مهناز سلیمی، مدیر مرکز خدمات جامع سلامت درمانگاه بقیه الله و کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی به معرفی کتاب «شفای ذهن»  پرداخت و افزود: این کتاب در ۴ بخش و چندین فصل نگاشته شده و ماهیتی جمعی دارد و مرزهای هویت یک فرد را به تصویر می کشد.

وی گفت: در این کتاب عبارت «من خودم را تایید می‌کنم» تضمینی نسبی برای آوردن همه آرزوهای دست یافتی و سلامت فیزیکی در خودآگاه خویش است به این شرط که افکار منفی را از بین ببریم و اراده و تلاش و تفکراتی مثبت داشته باشیم ضمن اینکه باید در کنار این موارد باید استرس و اضطراب خود را مدیریت کنیم.

۳۱۳/۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8