چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ | Jun 23, 2021
پلیس مسلمان در اوتارپرادش هند به خاطر داشتن ریش اخراج شد

حوزه/ مقامات هندی یک پلیس مسلمان را به خاطر گذاشتن ریش اخراج کردند. و مدعی شدند که این کار او «بی‌انضباطی» در نظر گرفته می‌شود اما بسیاری معتقدند که این فقط دشمنی با مسلمانان است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از  ایندیپندنت، یک پلیس مسلمان در اوتارپرادش هندوستان به خاطر گذاشتن ریش اخراج  شد.

مقامات هندی ایالتی گفته‌اند که گذاشتن ریش در اسلام «اجباری» نیست، در نتیجه این افسر پلیس را به سبب «بی‌انضباطی» برای نگه داشتن ریش اخراج کرده‌اند.

انتظار علی که یک سربازرس پلیس ۴۶ ساله در ایستگاه پلیس رامالا درمنطقه باغپات در اوتارپرادش است گفت که او در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ از مقامات ارشد خود اجازه گرفته است و درخواست خود را دوباره ارسال خواهد کرد.

وی به خبرنگاران گفته که گذاشتن ریش یک مسئله «دینی» است و یک خواسته «به حق» محسوب می‌شود. و پیش از تعلیق از کار تا بیش از دو دهه با اداره پلیس هند کار کرده است.

ابیشک سینگ ناظر پلیس باغپات از این عمل خود دفاع کرده و گفته است که ما به وی هشدار داده بودیم که گذاشتن ریش برایش بی‌انضباطی در نظر گرفته می‌شود ولی او حاضر نشد ریش خود را بزند و به حالت تعلیق درآمد.

طبق دستورالعمل پلیس اوتار پرادش ، مأموران فقط در صورت پیروی از آیین صوفیه مجاز به ریش گذاشتن هستند، جایی که داشتن ریش جز لاینفک دینی آن‌ها محسوب می‌شود.

علی می‌گوید به دنبال انتشار خبر تعلیق، سیلی از پیام‌های پشتیبانی در توییتر دریافت کرده است. بسیاری از مخالفان تعلیق اظهار داشتند که این فقط به دلیل تعلق وی به اقلیت مسلمان بوده است.  

در یک پروفایل توییتر که توسط شاخه جوانان بنگال غربی مخالف کنگره ملی هند اداره می شود ، آمده است: چه کسی ریش ندارد؟ نخست وزیر ریش هم دارد؟ آیا او استعفا خواهد داد؟  

چند سال پیش ، موضوع ریش داشتن یک افسر پلیس مسلمان که کار خود را از دست داده بود به دادگاه عالی هند کشید. ظهیرالدین شمس الدین بداده ، افسری از ایالت ماهاراشترا در غرب هند ، نیز همین مشکل را داشت، اما قاضی دادگاه کمکی به وی نکرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8