شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ | Nov 28, 2020
امام جمعه تبریز

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا بسیج با همتی بلند در صحنه عمل حاضر شده است و همه مسئولان با الهام از این تفکر می توانند از اقشار آسیب پذیر حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در برنامه پیام با تبریک هفته بسیج و تبیین ویژگی های این تشکل مردمی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، گفت: در این ایام، بسیج با اخلاص در عمل و با نیت الهی در صحنه عمل وارد شد و با تلاشی عاشقانه و مؤمنانه با کارهایی همچون ضدعفونی معابر، تولید ماسک و توزیع بسته های معیشتی از نیازمندان و اقشار آسیب پذیر دست گیری کرده است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه جامعه از بسیج و تفکرات این تشکل مردمی انتظار دارد، اضافه کرد: از منظر رهبر معظم انقلاب، بسیجی سیاسی هست اما سیاست زده نیست، بسیجی مجاهد است اما این بدان معنی نیست که بسیجی افراطی و بی انضباط باشد.

وی ادامه داد: بسیجی عمیقاً متدین و متعبد هست، اما متحجر و خرافی نیست، اهل تساهل در اصول نیست، اما بسیجی اهل جذب است، بسیجی طرف دار علم است اما علم زده نیست، بسیجی متخلق به اخلاقی اسلامی است، اما ریاکار نیست.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه بسیجی غیور، پاسدار خطوط فاصل بین حق و باطل است، گفت: بسیجی آبادگر دنیاست اما اهل دنیا نیست.

وی با بیان اینکه از منظر رهبر معظم انقلاب بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور است، گفت: بسیج بهترین مدافع اسلام و انقلاب بوده و این مهم را تاکنون در همه عرصه ها نشان داده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: بسیج در جبهه های جنگ در داخل شهرها و در پایگاه های مقاومت نشان داد که بهترین مدافع نظام و انقلاب است و حتی دشمنان ما به این نکته اذعان دارند، آن وقتی که خیل بسیجیان با ایمان و شور و شوق به سمت هدفی در میدان جنگ سرایز می شدند، هیچ نیرویی نمی توانست جلوی آنها را بگیرد. 

وی با یادآوری اینکه پایگاه های مقاومت بسیج اول انقلاب سنگر دفاع از انقلاب بودند، گفت: بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور است، بسیج یعنی نیروی کارآمد کشور برای همه میدان ها که در هیچ کشوری چنین نیست.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه تا بسیج هست نظام و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان ما تهدید نخواهد شد، گفت: این رکن اساسی است، تا بسیج هست و تا این روحیه صدق و صفا و خدمت بی مزد و منت در میان مردم ما بخصوص در میان جوانان ما وجود دارد، دشمن نمی تواند هیچ گونه لطمه ای به نظام بزند.

وی با اشاره به اینکه حضور بسیج در ۸ سال دفاع مقدس سرنوشت ایران اسلامی را تغییر داد، گفت: منظور از بسیج یعنی مردم؛ یعنی اگر مردم نبودند و به کمک سپاه و ارتش و نیروهای مسلح در آن دوران نمی‌رسیدند، معلوم نبود تکلیف امروز ما چه می شد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است، گفت: همانطور که امام راحل فرموده اند «بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرینش امضا کرده اند، امام همیشه می فرمودند که همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با بسیجیانم محشور شوم چرا که در این دنیا افتخارم این است که یک بسیجی هستم».

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: از منظر امام راحل، بسیج اهل گمنامی و بی نشانی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی دارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8