جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 23, 2021
امام جمعه قزوین

حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: هر کجا رفت نپرسید مذهب و آئین آن مردمان چه چیزی است و همین که مشاهده کرد مردمی با هر مذهب و آئینی در ظلم و ستم هستند، دست آنها را گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز  در همایش «مقاومت و جهان آینده، کنشگری فعال یا منفعل» که به صورت ویدئو کنفرانس از سوی بسیج اساتید استان قزوین برگزار شد، گفت: موضوع این همایش بسیار به روز و مورد نیاز امروز جامعه جهانی، سیاسی، ایمانی، دینی و جبهه مقاومت است.

امام جمعه قزوین با تشریح مبانی دینی در خصوص آینده جهان، امیدواری نسبت به آن و زیرساخت‌های دینی نسبت به مقاومت اسلامی تصریح کرد: همه انبیاء الهی آمدند و در نهایت حضرت محمد(ص) عصاره همه انبیاء شد و عصاره همه آموزه‌های رسول اکرم(ص) در غدیر خم به امیرالمؤمنین(ع) به عنوان سر سلسله امامت و ولایت سپرده شد.

 رئیس شورای حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: غدیر خم فقط این نبود که امیرالمؤمنین(ع) معرفی شود، بلکه سلسله امامت و ولایت پایه‌گذاری شد و رسول اکرم (ص) آینده جهان اسلام را ریل‌گذاری کرد. انبیاء گذشته نیز خبر داده بودند که چنین پیامبری می‌آید.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: مخاطب حضرت عیسی(ع) بخشی از قوم بنی اسرائیل است و به آنها فرموده من رسول شما و سلسله انبیاء هستم، انبیاء پیشین و تورات را تصدیق می‌کنم و پیامبر خاتم(ص) را بشارت می‌دهم که نام او احمد است.

 وی با بیان اینکه رسالت پیامبر(ص) همه اهل عالم را در تمام زمان‌ها دربر می‌گیرد، عنوان کرد: پیامبر(ص) پس از ختم نبوت، ادامه و سیر آن را به سلسله امامت می‌سپارد و امیرالمؤمنین(ع) را به عنوان سرسلسله امامت معرفی می‌کند. خداوند پیامبر (ص) را مأمور کرد تا پیامبر همه مردم در همه جای زمین و در همه برهه‌های زمانی باشد.

استاد حوزه علمیه قزوین عنوان کرد: اینکه رسول گرامی اسلام، پیامبر همه اهل عالم است به ما شوق می‌دهد که فعال باشیم و منفعلانه عمل نکنیم و بدانیم زیرساخت‌های مقاومت اسلامی در حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم برگرفته از رسالت جهانی نبی مکرم اسلام است.

 امام جمعه قزوین عنوان کرد: اگر امیرالمؤمنین(ع) ولی است، یعنی مجری ولایت خداست و قرآن مجرای ولایت الهی است. ائمه اطهار(ع) آمدند تا آرمان الهی ولایت خدا بر بندگانش محقق شود و حتی در عصر غیبت راهکار و ساز و کار معرفی کردند.

 وی ادامه داد: انسانی در عالم پیدا نمی‌شود که عبادت نکند، اما باید ببینیم چه چیزی را عبادت می‌کند. همه در عالم به یک ولی وابسته هستند اما اینکه مردم ولی خود را که یا چه چیزی می‌دانند محل دقت است. خدا فرموده کسانی که کافر هستند اولیاء دارند و هر کسی از راه می‌رسد، ولی آنها می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: این ساختار نظام دین است، یعنی هر انسانی بر روی کره زمین یا با خدا هماهنگ است و یا با غیر خدا. خدا درباره قشر خاکستری هم فرموده چرا سراغ کسانی که باید دست آنها را بگیرید نمی‌روید؟ همان کاری که سردار سلیمانی برای ایزدی‌های عراق انجام داد و هر کجا رفت نپرسید مذهب و آئین آن مردمان چه چیزی است و همین که مشاهده کرد مردمی با هر مذهب و آئینی در ظلم و ستم هستند، دست آنها را گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی تصریح کرد: نگاه دین و مقاومت این گونه است که به جای هر نوع چالش، نزاع، اختلافات قومی، قبیله‌ای، مذهبی، حزبی و جناحی فرموده بین مستضعفان و مستکبران صفوف را بیارایید و فقط مستکبران را در مقابل خود ببینید و در جبهه مستضعفان قرار بگیرید.

 وی ادامه داد: وقتی در جبهه مستضعفان قرار می‌گیریم همه فرق مذهبی که در ظلم و ستم هستند و طلب عدالت می‌کنند، در کنار ما قرار دارند و می‌باید این جبهه را تقویت کنیم و بدانیم رسالت پیامبر ما جهانی است و ما نیز می‌باید جهانی عمل کنیم.

 امام جمعه قزوین بیان کرد: نگاه ما به حضرت حجت (عج) هماهنگ با رسالت پیامبر(ص) است. خداوند مقاومت فعال را تشویق می‌کند و فرموده آنها که با خدا عهد بسته‌اند و در مسیر عهد و پیمان خود خسته نمی‌شوند، خداوند فرشتگان را بر آنها نازل می‌کند و می‌گوید ترسی نداشته باشید و به آنها بهشت را بشارت می‌دهد؛ همان گونه که امام خمینی(ره) با همه سختی‌ها با قدرت پای کار ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساند و هیچگاه ترسی به دل راه ندادند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند نسبت به آینده جهان امید داده است و تأکید می‌کند که آینده جهان با مدیریت مستضعفان و شایسته‌ترین افراد اداره خواهد شد و به پیروزی قطعی وعده داده است.

انتهای پیام /

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8