یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 24, 2021
ابراز نگرانی مسلمانان آمریکا از احتمال حمله نژادپرستان به مساجد  

حوزه/ شورای روابط اسلامی آمریکایی، طی بیانیه‌ای از مسلمانان و بانیان مساجد خواسته تا روز تحلیف رئیس جمهور آمریکا، احتیاط کرده و نسبت به تهدیدهای خشونت آمیز نژادپرستان هوشیار باشند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از middleeasteye، یک گروه پیشرو حقوق مدنی مسلمانان آمریکایی از جامعه اسلامی خواست تا در پی تهدید به خشونت نژادپرستان در این کشور و تا پایان مراسم تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب. «بیش از حد هوشیار»  باشند.

شورای روابط اسلامی آمریکایی کایر روز گذشته گفت که احتمال حملات خشونت‌آمیز حامیان برتری نژادسفید مسلح در تمام ۵۰ ایالت تا روز تحلیف وجود دارد و بر تقویت اقدامات امنیتی در عبادتگاه‌ها تاکید کرد.

حذیفه شهباز ، هماهنگ کننده حقوقی و تحقیقاتی شورای کایر در بیانیه‌ای گفت: ما همچنین رهبران دینی را تشویق می‌کنیم تا امنیت خانه‌های عبادت ، به ویژه مستقر در پایتخت‌های ایالتی را بررسی و تقویت کنند.

شهباز از مساجد و سایر نهادهای اسلامی خواست اقدامات لازم را که در کتابچه شورای کایر با عنوان « ایجاد امنیت در مساجد و جامعه»  آورده شده به کار بگیرند.

بر اساس گزارشی از یاهو نیوز ، اف‌بی‌آی پیش بینی خشونت احتمالی طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را کرده و در صورت بروز اغتشاشات بزرگ برنامه‌های احتمالی را در پیش دارد.

اعضای گروه راست افراطی بوگالو گفته‌اند که «راهپیمایی مسلحانه» در سراسر کشور در در واشنگتن دی سی و تمام ۵۰ پایتخت ایالت در ۱۷ ژانویه برگزار می‌شود.

هفته گذشته ، طرفداران عصبانی ترامپ با حمله به ساختمان پایتخت آمریکا ، ضمن فریاد زدن و به اهتزاز درآوردن پرچم‌های ترامپ و آمریکا و همچنین بنرهای مرتبط با گروه‌های راست افراطی ، باعث کشته شدن عده‌ای شدند.

 تظاهرکنندگان با پلیس پایتخت جنگیدند و سپس به زور وارد ساختمان مجلس آمریکا شدند. مقامات امنیتی همچنین پیش از مراسم تحلیف بایدن در ۲۰ ژانویه ، نمایندگان را در مورد تهدیدات اضافی مطلع کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8