پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 4, 2021
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز چهارشنبه با حجت الاسلام و المسلمین مهدوی پور نماینده ولی فقیه در هندوستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، در این دیدار پیرامون مذاهب مختلف اسلامی و وضعیت صوفیه در هندوستان و همچنین زمینه های همکاری در حوزه وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری در این دیدار با اشاره به ظرفیت های دانشگاه مذاهب اسلامی، اظهار داشت: رشته های جدیدی در دانشگاه مذاهب اسلامی در حال راه اندازی است که در زمینه پذیرش دانشجو از هندوستان در آینده بتوانیم همکاری داشته باشیم.

وی همچنین به طرح مجمع جهانی تقریب برای راه اندازی سفرهای زیارتی و تقریبی اشاره کرد و گفت: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم در زمینه بازدید گروه های تقریبی هندوستان از ایران همکاری داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی پور نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت مذاهب مختلف اسلامی در هندوستان و صوفیه در این کشور ارائه کرد و گفت: تاکنون ۲۲۰ جلد کتاب به زبان های انگلیسی، اردو و عربی برای اهل سنت در هندوستان منتشر کرده ایم و از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز می خواهیم مجموعه ای از کتاب های تقریبی در اختیار ما قرار دهد تا در اختیار مسلمانان هند قرار دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8