سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 27, 2021
انتخابات آمریکا

حوزه/ بسیاری از نامزد هایی که برای مناصب سیاسی در ایالت ویسکانسین آمریکا رقابت می کنند، مسلمان هستند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، عباس که مهاجر مسلمان پاکستانی است یکی از پنج نامزد مسلمان است که بهار امسال برای مناصب سیاسی در ایالت ویسکانسین آمریکا رقابت می کند، سه نفر آنها برای شورای منطقه "مدیسون" و یک نفر برای شورای اداره مدارس نواحی "میلواکی" نامزد می شوند.

عباس که معاون رئیس شورای مشترک منطقه "مدیسون" است، برای حمایت از ساکنان کم در آمد و تعدادی پروژه های مسکونی، پیشنهاد داده است.

روزنامه "مسلمان ویسکانسین" نوشت: این نامزد ها بخشی از موج رو به افزایش فعالیت سیاسی مسلمانان آمریکا هستند و روند رو به افزایش به خاطر سخنان و سیاست های خصمانه ترامپ علیه مسلمانان است.

در دوره انتخاباتی ۲۰۲۰، ۱۱۰ نامزد مسلمان در سرتاسر ایالات متحده آمریکا در انتخابات شرکت داشتند.

نامزدان ایالات ویسکانسین می گویند که نامزدی آنها در انتخابات به خاطر حس مسئولیت پذیریشان در قبال جامعه ای است که در آن زندگی می کنند.

آنها تأکید کردند: ما از هویت اسلامی و تجربه های زندگی برخوردار هستیم، امّا برنامه اسلامی برای دفاع از منافع سیاسی خود نداریم.

از میان اسامی نامزد های انتخابات محلی، "نصرت وحیلی" (۵۰ ساله) برای نمایندگی منطقه هفتم در مدیسون، "مو" (۲۲ ساله) که معلم ریاضی و پدرش دارای اصالت نروژی و مادرش پاکستانی است، "دکتر مشیر حسن" (۵۱ ساله) که از نسل دوم مسلمانان آمریکاست که در نیویورک متولد و بزرگ شده است.

همچنین دکتر مقصود خان، پزشک بیماری دستگاه گوارش در انتخابات نواحی میلواکی رقابت خواهد کرد و سید عباس که پیشتر در هیئت دیپلماتیک پاکستان در سازمان ملل فعالیت داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8