جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ |۱۶ صفر ۱۴۴۳ | Sep 24, 2021
آیت الله طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان

نماینده ولی فقیه در اصفهان، راه حل مشکلات را در داخل کشور دانست و گفت: اگر بخواهیم تولید رونق داشته باشد باید مانع تراشی و پشتیبانی و حمایت بشود، ولی متاسفانه در سال گذشته خیلی اوقات چوب لای چرخ تولیدکنندگان گذاشته شد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در اصفهان، با بیان تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید، درباره شعار سال اظهار کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند « رونق تولید»، پیش نیاز این تولید از بین بردن مانع و پشتیبانی و حمایت است که این امر بدیهی است.

وی افزود: عملیاتی سازی آنچه که مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال اعلام فرمودند، وظیفه مسئولین است؛ موضوعی که قبل از این باید خود مسئولان متوجه آن می‌شدند که  اگر بخواهیم تولید، رونق داشته باشد باید مانع تراشی و پشتیبانی و حمایت بشود، ولی متاسفانه در سال گذشته خیلی اوقات چوب لای چرخ تولیدکنندگان گذاشته شد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر رونق تولیدات داخلی که هم به نفع تولید کنندگان، هم به نفع اقتصاد ایران و هم به نفع دولت است، تاکید دارند، گفت: اگر مسئولان کشوری این نکته را متوجه شده باشند طبیعتا باید از افرادی که خواستار راه اندازی کارخانه یا یک کسب و کار هستند، حمایت کنند، البته متاسفانه این مانع زدایی ها و پشتیبانی ها صورت نمی‌گرفته است.

وی افزود: حمایت یعنی اگر تولید کننده ای نیاز به وام دارد، وام کم بهره داده شود، اگر زمین می‌خواهد برای ایجاد یک کارخانه پول زیادی نگیرند یا اصلا هزینه ای دریافت نکنند، و به طور خلاصه حمایت به صورت کلی باید از سوی دولت انجام شود، چرا که با رونق تولید افرادی مشغول به کار می‌شوند و درصد بیکاری کاهش می‌ یابد و وقتی تولید زیاد شود مالیات افزایش پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: راه حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور است؛ مدیران باید به این نکته توجه کنند که افزون بر تحریم های آمریکا، دچار خود تحریمی و تحریم داخلی نشویم و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری به نحوی رفتار کنیم که تحریم های آمریکا خنثی شود.

انتهای پیام
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8