پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ | Jun 24, 2021
غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور

حوزه/ سردار حزنی گفت: اگرچه ماموریت اصلی و اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حفظ امنیت پایدار در کشور است،ولی سپاه در کنار این مأموریت اصلی و اساسی بحث محرومیت زدایی و مردم داری را سرلوحه کار خویش قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، سردار سید ضیاءالدین حزنی معاون هماهنگ کننده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران در حاشیه آئین امضای تفاهمنامه خدمت رسانی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و سازمان بسیج اصناف در روستای باغ نو دهستان قمرود،در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در قم گفت: ماموریت اصلی و اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حفظ امنیت پایدار در کشور است و  سپاه در کنار این مأموریت اصلی و اساسی بحث محرومیت زدایی و مردم داری را سرلوحه کار خویش قرار داده است.

وی افزود: در حاشیه شهرهای استان های محروم و در محلات کم برخوردار و نقاط مرزی حساس ؛کارهای خوبی تا به امروز توسط همه رده ها و به ویژه قرارگاه های سپاه، سپاه های استانی و همه سازمان های تحت امر سپاه انجام شده است.

سردار حزنی ادامه داد: امروز ما شاهد یک اتفاق خوب از بسیج اصناف کشور و بسیج اصناف سپاه استان قم در حاشیه شهر و در یک دهستان هستیم و همچنان باید کارهایی که امیدواری را در مردم روستا ایجاد می کند ،در سطح کشور و مناطق محروم انجام دهیم.

سردار حزنی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که بین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و سازمان بسیج اصناف امضا گردید ،گفت:ما برای اولین بار در استان خراسان شمالی و در بار دوم در حاشیه‌های شهر قم، از این طرح بازدید کردیم و باید نتیجه کار را در بحث محرومیت‌زدایی و مردم داری ببینیم و این قرارداد و تفاهم نامه باید با همه سازمان‌های بسیج انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: ما نمیتوانیم فقر را ریشه کن کنیم و باید جوی در کشور به وجود بیاید و همه ی کسانی که پشت میز های جمهوری اسلامی ایران نشسته اند وظایف خودشان را نسبت به مردم نیازمند و مناطق محروم و دهستان های  حاشیه شهر ها انجام دهند،چرا که این عقب ماندگی نشان دهنده این است که برخی کار خودشان را انجام نداده اند و این نتیجه ی کم کاری ها است.

سردار حزنی ادامه داد: برخی کار ها را بدون پشتوانه مالی و  روحیه جهادی نیز میتوان انجام داد و باید حل این عقب ماندگی را بین خودمان توزیع کنیم و همه نهاد ها در کنار سپاه پاسداران، متمرکز بر رفع مشکلات مردم باشند .

معاون هماهنگ کننده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه تصریح کرد:امسال فرصت خوبی برای محرومیت زدایی است و باید کمر فقر را در برخی مناطق بشکنیم، و اگر نتوانستیم فقر را ریشه کن و یابه حد اقل برسانیم و برای رفع آن برنامه ریزی کنیم ، از این رو همه رده های خدمات رسان در سپاه و بسیج از جمله سازندگی،قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی، قرارگاه پیشرفت،
 نیروهای تحت امر سپاه و قرارگاه های عملیاتی آمادگی دارند که وظایف خود را نسبت به مردم نیازمند مناطق محروم انجام دهند.

وی در پایان گفت: از کسانی که در پشت میز های مسئولیت جمهوری اسلامی ایران نشسته اند و وظایف شان را به عنوان خدمتگزار مردم به خوبی انجام می دهند، قدردانی می کنم و امیدوارم با عمل به سفارشات رهبر معظم انقلاب که همواره چراغ راه سپاه و بسیج بوده و خواهد بود بتوانیم موجبات خشنودی ایشان را فراهم کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8