یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ |۱۱ صفر ۱۴۴۳ | Sep 19, 2021
بانوی هزاره سوم

حوزه/ مدیر مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد از انتشار فراخوان سومین همایش ملی «بانوی هزاره اسلام» بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها به میزبانی یزد خبر داد.

خانم منصوره شاکری، مدیر مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، اظهار داشت: همایش بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها، برای سومین سال متوالی از سوی این مؤسسه و مرکز پژوهشی حکمت و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش «علمی» و «ادبی و هنری» برگزار می شود که در بخش علمی قالب آثار باید به صورت مقاله به دبیرخانه ارائه شود که مقالات به سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی نیز پذیرفته می شود.

مدیر مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد، بایدها و نبایدهای آشنایی قبل از ازدواج با الگو از زندگی حضرت خدیجه و پیامبر اسلام، سیره شناسی حضرت خدیجه سلام الله علیها، بررسی سبک زندگی حضرت خدیجه سلام الله علیها، اهمیت حضرت خدیجه در اسلام، نقد و بررسی آثار منتشر شده در ایران و خارج از ایران درباره حضرت خدیجه، زنان درحکومت رسول خدا و راهکارهای آنان با توجه به سیره حضرت خدیجه و ... را از جمله موضوعات پیشنهادی این همایش برشمرد.

خانم شاکری با اشاره به اینکه این همایش با تأیید و حمایت سیویلیکا و جهاد دانشگاهی قرار دارد و مقالات آن در این دو سایت منتشر خواهد شد، افزود: برگزاری کارگاه مقاله نویسی، چاپ مقاله و اعطای گواهی معتبر از جهاد دانشگاهی را از مزایای این جشنواره است.

وی، مهلت ارسال آثار در این بخش را ۲۳ شهریورماه امسال اعلام کرد و گفت: آثار ارسالی به دبیرخانه تا ۱۵ مهرماه مورد داوری قرار می گیرد و برترین ها در مراسم اختتامیه که از ۲۳ الی ۲۵ مهر برگزار خواهد شد، تجلیل می شوند.

مدیر مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد، با اشاره به بخش ادبی و هنری نیز گفت: بخش ادبی در رشته شعر و در تمامی قالب ها، داستان کوتاه و فیلمنامه و بخش هنری در رشته های پوستر و تایپوگرافی برگزار می شود و آثار در دو بخش دانشجویان و دانش آموزران و بخش حرفه ای داوری خواهد شد.

خانم شاکری با اشاره به جوایز این بخش بیان کرد: به نفرات برگزیده چهار نفر در رشته شعر مبلغ یک میلیون تومان و نفرات شایسته تقدیر، به چهار نفر، هرکدام ۴۰۰ هزار تومان، در رشته داستان کوتاه نفرات برگزیده سه نفر، هر کدام یک میلیون تومان و شایسته تقدیر، سه نفر، هر کدام ۴۰۰ هزار تومان، رشته فیلمنامه نفرات برگزیده سه نفر، هر کدام یک میلیون تومان و نفرات تقدیری سه نفر، هرکدام ۴۰۰ هزار تومان اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: در بخش هنری رشته پوستر، نفرات برگزیده سه نفر یک میلیون تومان و تایپوگرافی نفرات برگزیده سه نفر یک میلیون تومان اهدا می شود که مهلت ارسال آثار در این بخش را ۳۱ مردادماه جاری می‌باشد.

وی گفت: برگزیدگان جشنواره در هر رشته در مراسم اختتامیه جشنواره ملی بانوی هزاره اسلام که با حضور مسئولان برگزار خواهد شد، تجلیل می شوند.

خانم شاکری گفت: علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را از طریق رایانامه به آدرس emamhosseinyazd@gmail.com، یا کانال پیام رسان ایتا به آدرس‌های @BanooHezareEslam  @Amoradi۳۱۳ و @hekmat۹۸banoo و همچنین به دبیرخانه جشنواره که در یزد، میدان دروازه قرآن، ابتدای بلوار جمهوری، کوچه چهار باغ، چهار راه اول، سمت راست، مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین علیه السلام، ارسال کنند. 

وی بیان کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس https://farhang.yazd.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۹۲۴۲۷۱۹۶۳ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/۳۱۳/۴۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8