شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ |۱۹ شوال ۱۴۴۳ | May 21, 2022
کد خبر: 1001318
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
۱۹ دی

حوزه/ ملت ایران بر سر ولایت فقیه با هیچکس معامله نمی‌کند. خط قرمز همه ما ولایت است و تا پای جان در راه حمایت از ولایت فقیه ایستاده‌ایم.

خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی به مناسبت یوم الله ۱۹ دی در یادداشتی آورده است: ماجرا از اینجا شروع شد؛ روزنامه اطلاعات به سفارش امیر عباس هویدا نخست وزیر وقت محمد رضا پهلوی و با حمایت شاه ایران، در ۱۷ دی ۱۳۵۶ در سرمقاله خود؛ با عنوان ایران و استعمار سرخ و سیاه، به ولی فقیه زمان حضرت امام خمینی (ره) اهانت کرد.
مقاله با نام مستعار احمد رشیدی مطلق منتشر می‌شد؛ اما دست پنهان و پشت صحنه ماجرا شخص محمد رضا پهلوی، شاه ایران بود.
با انتشار این سرمقاله، از عصر ۱۷ دی ماه؛ روحانیون، طلاب و مردم قم وارد میدان شدند و به این جریان مرموز اعتراض کردند.
درس‌های حوزه علمیه قم تعطیل شد. جمعیت معترض به بیوت مراجع تقلید و علما رفتند و آنان نیز با سخنرانی‌های آتشین، دست‌های پشت صحنه را محکوم کردند.
ماجرا در روزهای ۱۸ و ۱۹ دی ماه ادامه داشت. در عصر ۱۹ دی، جمعیت عظیمی در بیت آیت الله نوری همدانی گرد هم آمدند. پس از سخنرانی انقلابی ایشان، مردم به سمت خیابان صفان یه حرکت کردند. دار و دسته شاه، با طراحی قبلی، مردم را به گلوله بستند.
شهادت و جراحت‌ها و زندانی کردن عده‌ای از انقلابیون، به ماجرا سرعت داد. بازار قم و تهران تعطیل شد. امام خمینی سخنرانی کردند. مردم به خباثت ماجراجویان پی بردند. در چهلم شهادت شهدای قم، مردم تبریز قیام کردند. در چهلم شهدای تبریز، مردم یزد به پا خاستند. چهلم‌ها رنگ انقلاب گرفت. مردم شهرها و استان‌ها با اراده و عزم راسخ و با بصیرت و با اقتدا به روحانیت و مردم قم در مقابل مأموران و حامیان شاه، سینه سپر کردند، کشته و شهید دادند و راه سقوط خاندان پهلوی را هموار نمودند.
حادثه قم در قم تمام نشد، به قم منحصر نماند؛ از قم سرایت کرد به تبریز، به یزد، به کرمان، به شیراز، به مشهد، به تهران و تدریجاً به یک قیام ملی و عمومی، و به یک انقلاب عظیم و کم نظیر مردمی منتهی شد.
شاه و دنیای استکبار فهمیدند که با اعتقاد مردم ایران نمی‌شود بازی کرد. ملت ایران، عاشق ولایت فقیه است. عاشق در راه معشوق سر می‌دهد. مردم ایران برای امام خمینی سر دادند و از مرگ نترسیدند. آنان برای دفاع از ولی فقیه زمانشان، سر از پا نشناختند.
با همین نگاه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گفت: اگر در جایی کسی به ولایت فقیه اهانت کند، من لیوان را توی صورتش خورد می‌کنم.
آن شهید عزیز، عصاره مردم ایران بود. ملت ایران در سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ با تحمل همه رنج‌ها و سختی‌ها و زندان رفتن‌ها و شهید دادن، به دنیای استکبار و به خاندان پهلوی ثابت کرد که پای آرمان‌ها و ارزش‌هایش ایستاده است.
امروز؛ اما مردم آگاه‌تر و بصیرت‌اند. شجاع‌تر و مقاوم‌ترند. در همه صحنه‌ها حاضر و مراقب‌اند. آن روز پایه‌های حکومت پهلوی و پایه‌های حکومت کارتر را لرزاندند. امروز قادرند با قدرت بسیج جهانی اسلام و جبهه مقاومت، بلایی را که بر سر محمدرضا پهلوی آوردند، بر سر بایدن و نخست وزیر ملعون رژیم صهیونیستی بیاورند.
ملت ایران بر سر ولایت فقیه با هیچکس معامله نمی‌کند. خط قرمز همه ما ولایت است و تا پای جان در راه حمایت از ولایت فقیه ایستاده‌ایم.
تجربه سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ و تجربه دوران جنگ ۸ ساله، و تجربه سال ۱۳۸۸ و خاموش کردن فتنه و تجربه نبرد یاران حاج قاسم با داعش و تروریست‌ها این را شهادت می‌دهد.
ما مرد میدان مبارزه و شهادتیم و ملتی که از مرگ نمی‌ترسد، پای آرمان‌هایش ایستاده است و ذره‌ای در مقابل زورگویان عالم و جهان خواران و در برابر مستکبرین و طاغوت‌ها کوتاه نمی‌آید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =