دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ |۲۱ شوال ۱۴۴۳ | May 23, 2022
مسابقه

حوزه/ هیات داوران مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، ۱۰ اثر را در مرحله اول ارزیابی آثار این بخش، انتخاب کردند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، هیأت داوران مسابقه نمایشنامه‌نویسی این دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛ متشکل از هنگامه مفید، احمد بیگلریان و بهرام جلالی‌پور، در مرحله اول ارزیابی آثار این بخش، از میان ۱۰۵ نمایشنامه رسیده به دبیرخانه، ۱۰ اثر را برای حضور در جشنواره بیست و هفتم برگزیدند.

مسابقه نمایشنامه‌نویسی این دوره‌ی از جشنواره در دو مرحله انجام می‌شود و نویسندگان آثار منتخب مرحله نخست می‌توانند با مشاوره هیأت داوران آثار خود را بازنویسی و اصلاح کنند تا در داوری مرحله نهایی مورد ارزیابی قرار گیرند. این نویسندگان تا ۲۰ بهمن فرصت دارند تا نسخه نهایی آثار خود به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

بر اساس اعلام هیأت داوران مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، آثار منتخب مرحله نخست به این شرح هستند:

«اتاق سفید» به نویسندگی مسعود هاشمی‌نژاد از کرج
«از رضای کوچک به رضای بزرگ» به نویسندگی سید مجید میرحسینی از تفرش
«استخدام گرگ» به نویسندگی آمنه غدیری بید هندی از تهران
«بزرگترین گنج جهان» به نویسندگی اثر رضا بیات از تهران
«پسر کوه‌های بلند» به نویسندگی نگار نادری از لاهیجان
«خروس شاه» به نویسندگی محمد باقر نباتی‌مقدم از تهران
«راز قصه‌ها» به نویسندگی میترا کریم‌خانی از تهران
«ساموئل سیبیل یا موش گربه خورد» به نویسندگی نیاز اسماعیل‌پور از تهران
«سفر به شهر عروسک‌ها» به نویسندگی زیبا عبدی از همدان
«مهسان و سرزمین هفت سنگ» به نویسندگی رقیه ارشادی از لار
این فرصت برای نویسندگان آثار منتخب مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان؛ فراهم شده تا بتوانند با مشاوره هنگامه مفید، نویسنده و کارگردان تئاتر و فارغ‌التحصیل ادبیات دراماتیک از دانشگاه تهران، احمد بیگلریان از نویسندگان و کارگردانان باسابقه تئاتر و بهرام جلالی‌پور دکتری زبان و ادبیات فرانسه با گرایش تئاتر؛ آثار خود را برای مرحله دوم مسابقه نمایشنامه‌نویسی آماده کنند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، در اسفند ماه سال جاری، با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =