جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ |۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۳ | Jul 1, 2022
تبریز

حوزه/ امام جمعه تبریز گفت: نمایندگان مجلس برای اجرای فرامین رهبری پیشقدم باشند تا خدای ناکرده زمینه تخلفات در برخی اداره‌ها ایجاد نشود و اگر خلافی هم شد بر گردن آنان نیندازند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به برگزاری بزرگداشت استاد فاطمی‌نیا در تبریز گفت: مراسم ختم این عزیز هفته آینده، روز پنج شنبه بعد از ظهر ساعت ۱۸ تا ۲۰ در امامزاده سیدحمزه برگزار می شود.

امام جمعه تبریز، کنگره ۴ هزار شهید روحانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: افتخار داشتم تا در این مراسم در قم شرکت کنم؛ باید بدانید که تعداد شهدای عصر مشروطه تا وقوع انقلاب اسلامی از بین روحانیت ۵۷ نفر روحانی بود و تعداد شهدای روحانی انقلاب اسلامی تا قبل از دفاع مقدس ۴۰ نفر و شهدای روحانی دفاع مقدس نیز ۳ هزار و ۶۴۱ نفر بوده، همچنین شهدای این قشر تاکنون ۱۱۱ نفر(شهدای ترور)، شهدای مدافع حرم روحانی ۳۸ نفر و شهدای روحانی مفقود الاثر ۹۳ نفر است و این نشان از آن است که روحانیت همیشه پیشقدم هستند.

خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه به روز قانون و آغاز هفته مجلس اشاره کرد و گفت: قانون‌های متفاوت در مجلس یازدهم تصویب شده است که از جمله آنها تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، جهش تولید مسکن، مالیات بر خانه‌های خالی، رتبه‌بندی معلم‌ها، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تولید دانش بنیان، اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، اصلاح ساختار بودجه، قانون‌های برجسته‌ای تصویب شده است که جای تشکر از نمایندگان دارد.

وی افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند و باید برای تحقق بخشیدن فرامین ایشان تلاش کنیم؛ نمایندگان مجلس در انتصابات و مسائل اجرایی دخالت نکنند و حتی مقام معظم رهبری فرمودند که این نصیحت به نفع نمایندگان است.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: طبق بیانات رهبری بر اساس تفکیک‌ها، قوا هر کدام وظایف مشخصی دارند مسئولان ذیربط با نمایندگان مشورت کنند و بعد از مشورت تصمیم‌گیری با دولت است.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس برای اجرایی کردن فرامین رهبری پیشقدم باشند تا خدایی ناکرده زمینه تخلفات در برخی اداره‌ها ایجاد نشود و اگر خلافی هم شد بر گردن نماینده‌ها نیندازند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه یکی از راهکارهای رسیدن به تقوا رسیدن به عدالت است، گفت: تصویب قوانین لازم برای مقابله با تبعیض بیش از فقر لازم است، زیرا تبعیض برای مردم قابل قبول نیست و با قانون‌ می‌توان جلوی این شکاف اقتصادی و تبعیض را گرفت. خداوند به نماینده‌های ما توفیق دهد تا این کار را انجام دهند.

وی با تسلیت به مردم صبور آبادان در خصوص حادثه تلخ ریزش ساختمان متروپل، گفت: تعدادی از هموطنان به رحمت خداوند رفتند، از این‌رو لازم است عوامل مختلف در سطوح مختلف سیاستگذاری و اجرایی با برنامه‌های پیشگیرانه طوری عمل کنند که دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: دستگاه‌های قضایی و امنیتی طبق تاکید رهبر معظم انقلاب باید تمام تلاش خود را برای شناسایی مقصران انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از خطبه‌ها به شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: امام صادق (ع) چهار خصلت از جمله اخلاق خوب در خانه، خانواده و جامعه، سخاوتمندی نفس، پرهیز از زیاده‌گویی، بخشش اضافی اموال خود به نیازمندان را چهار ضلع تکمیل ایمان برشمرده‌اند.

وی ادامه داد: مردم زمان امام صادق(ع) حواسشان جمع نبود و انقلاب امام(ع) را با دسیسه دشمنان به انحراف کشاندند، اما با این حال حضرت از تلاش خسته نشد و از دوران ایشان مظهر نماد یک فرد خستگی‌ناپذیر یاد می‌شود.

حجت الاسلام آل‌هاشم افزود: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از انقلاب امام صادق(ع) است.

وی تصریح کرد: تبیین اسلام ناب، تبیین و تبلیغ مسأله امامت، تشکیل و تربیت جمع وفادار برای تشیع، اقدام به هر ضربه ممکن به دستگاه حاکم از جمله خطوط تبیین شده امام صادق(ع) بود.

خطیب نماز جمعه تبریز مناسبت روز دختر را مورد اشاره قرار داد و گفت: خداوند همه دختران را محفوظ و محجوب نگه دارد و همچنین هفته حج را پیش رو داریم که آرزوی سلامتی برای حجاج داریم.

وی ادامه داد: حضرت معصومه(س) از مقام عصمت برخوردار است و مراد از عصمت، عصمت در مرحله عمل می‌باشد. شرافت اعظم برای حضرت معصومه(س) دیده می‌شود ایفای نقش در تثبیت رسالت ائمه است.

امام جمعه تبریز گفت: در جمهوری اسلامی ارزش و جایگاه زیادی به دختران داده می‌شود که حضور در دانشگاه‌ها، مسابقات ورزشی و غیره به برکت همین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد وحدت بین مسلمانان، حمایت از مظلومان، برائت از مشرکین، از اهداف حج است، به طوری که حج فرصتی است تا قضایای جهان اسلام بررسی شود و باید از این فرصت برای بیان حقایق استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =