پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ |۳ ربیع‌الاول ۱۴۴۴ | Sep 29, 2022
گرامیداشت شهدای هفتم تیر در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد با حضور آیت الله خاتمی

حوزه/ آیت الله خاتمی، ارتجاع را خطر عنوان کرد و گفت: ارتجاع به معنای عقب گرد است، یعنی بعضی ها بدحجابی و بی حجابی را روشنفکری می دانند و پایبندی به عفاف را عقب ماندگی می دانند!، اما اگر دنبال عقب مانده می گردید، عقب مانده چنین روشنفکرهایی هستند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از خرم آباد، آیت الله سید احمد خاتمی، امروز در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چه عاملی باعث شده ایران امروز سرافراز باشد، افزود: آیا پول دارترین کشور هستیم، حقیقتاً اینگونه نیست، اما به سمت اقتصاد مقاومتی پیش خواهیم رفت و در قله خواهیم نشست. حقیقت این است که از نظامی ترین کشورهای جهان نیستیم، اما قوی ترین نیروهای مسلح منطقه را داریم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه امام راحل(ره) جریان مردم سالاری دینی را به جهان معرفی کرد، ادامه داد: انقلاب اسلامی به نام اسلام شکل گرفت و ۴۳ عمر با برکت انقلاب ابتکار و پدیده ای بی سابقه است.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از همراهانش در ۷ تیر اقدامی برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بود، افزود: از اول انقلاب درگیری با اسلام کار دنیای استکبار بوده و هست.

وی به حضور گسترده مردم ولایی و انقلابی ایران اسلامی در همه عرصه ها اشاره کرد و خاطر نشان کرد: از مرم ولایی و انقلابی ایران اسلامی به واسطه حضور باشکوه خود در تمام صحنه های انقلاب هر چه قدردانی کنیم، باز کم است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هویت انقلاب اسلامی مبارزه با استکبار است، اظهار کرد: برخی درصدد هویت زدایی از انقلاب اسلامی هستند که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

آیت الله خاتمی، ارتجاع را خطر دیگری عنوان کرد و گفت: ارتجاع به معنای عقب گرد است، یعنی بعضی ها بدحجابی و بی حجابی را روشنفکری می دانند و پایبندی به عفاف را عقب ماندگی می دانند!، اما اگر دنبال عقب مانده می گردید، عقب مانده چنین روشنفکرهایی هستند.

وی با اشاره به اینکه جمهوریت به فضل خدا کمرنگ نشده است، خاطر نشان کرد: جمهوری یعنی رای مردم؛ مردم بیش از ۴۰ بار پای صندوق های رای آمده اند و وفادار به ارزش های اسلام و انقلاب هستند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه انقلاب به بن بست نرسیده و نخواهد رسید، تصریح کرد: جنس انقلاب اسلامی، جنس انقلاب امام حسین(ع) و امام زمان(عج) است.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه روحانیت از چشم مردم نیفتاده است، ادامه داد: روحانیت، امثال آیت الله العظمی صافی است که تمام مردم قم در تشییع ایشان شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه در جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری که پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد، به رئیس جمهور گفتم که به طور خلاصه بگویید این گرانی های افسار گسیخته تا کجا ادامه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: رئیس جمهور در پاسخ گفت «تردید نداشته باشید که از این گردنه عبور خواهیم کرد و اقتصاد ۵۰ ساله را با یاری خدا و صبر مردم سامان خواهیم داد».

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه لرستان مهد عالمان دین و مفاخر بزرگ بوده است، گفت: مردم این استان در عرصه های مختلف انقلاب مایه مباهات بوده و هستند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: مردم و عالمان لرستان در دو مرحله انقلاب یکی نهضت دو ماهه روحانیون که به شکست دولت منجر شد و توطئه حذف قرآن در دستگاه های دولتی برچیده شد و دیگری نیز در نهضت ۱۵ خرداد نقش آفرین و موثر بوده اند.

امام جمعه موقت تهران از عالمان بزرگ دینی دیار لرستان نام برد و گفت: آیت الله روح الله کمالوند پیک مراجع عظام تقلید بودند و همواره در رفتن نزد شاه قاطع عمل کرده بودند.

آیت الله خاتمی از مرحوم آیت الله شهید سید اسدالله مدنی یاد کرد و افزود: مردم لرستان نیز سال های سال از نفس گرم آن عالم دینی بهره برده اند.

وی با بیان اینکه استان لرستان خانه تشیع است، خاطر نشان کرد: عشایر غیور استان در مقابل حکومت رضا خانی ایستادند و حتی بسیاری از آنان به خاطر مقاومت در برابر استبداد تبعید شدند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری، مردم لرستان را مردمی ولایی، انقلابی و شایسته خدمت دانست و اظهار کرد: مسئولان دولت سیزدهم و نماینده ولی فقیه دراستان لرستان نیز در پیگیری حل مشکلات مردم لرستان وارد میدان شده اند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه این مجلس و محفل، مجلسی معمولی نیست گفت: این مجلس اعلام بیعت مردم با آرمان های بلند نظام و شهیدان است.

وی با اشاره به اینکه نام بلند ایران اسلامی در همه عرصه ها در جهان پرآوازه است، ادامه داد: هر جای دنیا که پا بگذارید نام ایران اسلامی هست و نشان این ادعا شیطنت های ممتد دشمن می باشد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سیاست خارجی آمریکا مقابله و توطئه علیه ایران اسلامی است، افزود: اگر ایران کشوری ضعیف بود این همه تلاش علیه او وجود نداشت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =