دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ |۲۹ صفر ۱۴۴۴ | Sep 26, 2022
کد خبر: 1039379
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظری منفرد

حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: امام حسین(ع) ظلم ستیز بود که در واقع این منطق اسلام است به طوری که در روز قیامت مختصر ظلمی هم که کرده باشیم ما را صدا می کنند و بازخواست می شویم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظری منفرد در مراسم عزاداری سالار شهیدان که به همت هیئت فرهنگی - مذهبی امیرالمؤمنین (ع) کانون سردفتران و دفتر یاران استان قم برگزار شد، اظهار داشت: امسال برنامه های امام حسین(ع) بسیار باشکوه بود و در واقع این مراسم ها به صورت خودجوش برگزار می شود.

وی ادامه داد: در زندگی امام حسین(ع) حضرت زیر بار ظلم نرفتند به طوری که ایشان در خطبه روز عاشورا هم به آن اشاره کردند.


استاد حوزه علمیه قم با بیان این که ترس جایی در بین اهل بیت(ع) ندارد، افزود: ایشان روز عاشورا زمانی که جنگ می کردند و رجز می خواندند به این افتخار می کردند که فرزند حضرت علی (ع) هستند.

حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد ابراز داشت: امام حسین(ع) ظلم ستیز بود که در واقع این منطق اسلام است به طوری که در روز قیامت مختصر ظلمی هم که کرده باشیم ما را صدا می کنند و بازخواست می شویم.

وی ادامه داد: کمک کردن به مظلوم و دشمنی با ظالم موضوعی است که از سوی اهل بیت(ع) همواره مورد تأکید بوده است و در این میان حضرت علی(ع) در این زمینه به امام حسن و حسین(ع) تأکید ویژه داشتند.

منطق اسلام ظلم ستیز است

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =