شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ |۲ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Nov 26, 2022
مرتضی موحدی

حوزه/ حجت‌الاسلام موحدی گفت: امام جماعت باید به طور جدی جامعه را امامت کند و تمام شئون محله را ببیند و محله را به معنای واقعی مدیریت کند که لازمه این کار توانمندی امامان است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام مرتضی موحدی، امام جمعه شهرستان تویسرکان، در دیدار با مسئول شبکه راهیاری، ضمن اشاره به لزوم وجود محلات مسجد محور گفت: تشکیل حزب و تشکل در جامعه با محوریت مسجد موجب ایجاد جامعه مدنی است که این تشکل ها با ریاست کسی که می‌توان به او اقتدا کرد و دارای خصوصیات مثبت است موجب پویایی مساجد می‌شود.

وی در ادامه افزود: تقویت مساجد موجب تقویت جامعه می‌شود و اگر جایگاه مسجد شناخته شود طبعا مشکلات جامعه نیز حل می‌شود.

امام جمعه شهرستان تویسرکان با تأکید بر لزوم وجود امنیت در سطح شهرستان و روستاها خاطر نشان کرد: محله مسجد محور یکی از ضروریات در جامعه بوده و حزب مسجد همان حزب الله است و باید این مسئله به طور جدی دنبال شود.

حجت‌الاسلام موحدی تاکید کرد: امام جماعت باید به طور جدی جامعه را امامت کند و تمام شئون محله را ببیند و محله را به معنای واقعی مدیریت کند، بر این اساس انتظار می‌رود بر توانمندسازی روحانیون اهتمام ورزید.

وی مطرح کرد: روحانی باید با ایجاد ارتباط با اهالی و هیئت امنا در مساجد و محلات خود را در کنار آن ها قرار دهد تا از این طریق مشکلات را حل کند.

حجت‌الاسلام موحدی یکی از رسالت های روحانیت را بر سر کار آوردن مردم دانست و بیان کرد: مردم می‌توانند با اتکاء بر روحانی که امامت جامعه را برعهده دارد در سطح روستا و شهرستان به حل و فصل مشکلات دست یابند که این نیاز به آموزش و توانمندی دارد.

امام جمعه شهرستان تویسرکان به اجرای طرح اخوت در این شهرستان اشاره و تصریح کرد: هر مدرسه یک روز همراه با دانش‌آموزان و کادر مدرسه به مسجد می آیند تا به این طریق بین روحانی و هیئت امنا و کادر مدرسه ارتباط ایجاد شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =