پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ |۳ ربیع‌الاول ۱۴۴۴ | Sep 29, 2022
امام جمعه تبریز

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: طرح یاوران ولایت دانش آموزان فرصتی برای تربیت عبادی و اخلاقی است و فرزندانی متدین و با اخلاق و عامل به دستورات دینی در این طرح پرورش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در مراسم افتتاحیه طرح یاوران ولایت دانش آموزان آذربایجان شرقی، نوجوانان حاضر در این طرح را پیشتازان عرصه معرفت دانست و گفت: با شرکت در این طرح باشکوه و ارزشمند، رفتار و منش شما در مسیر ارزش‌های اسلامی رشد پیدا خواهد کرد.

امام جمعه تبریز، این دوره را فرصتی برای تربیت عبادی و اخلاقی برشمرد و خاطرنشان کرد: فرزندانی متدین و با اخلاق و عامل به دستورات دینی در این طرح پرورش می‌یابد.

وی تربیت سیاسی را یکی از حوزه‌های تربیتی مهم دانست و گفت: اهمیت این دوره به لحاظ ایجاد حس وطن دوستی گام بزرگی در تربیت سیاسی به شمار می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، به تاثیر تشکل‌های دانش آموزی در نهادینه شدن آموزش‌های دینی اشاره کرد و افزود: بسیج از لحاظ فرهنگ جاری در آن بهترین مکان برای تعلیم و تربیت دینی است.

وی ادامه داد: برگزاری طرح‌های این چنینی می‌تواند نیروهای ارزشمندی برای انقلاب و ایران تربیت کند که همان هدف دستگاه تعلیم و تربیت است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم بر تقویت معاونت پرورشی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی نیز تاکید کرد و افزود: این نهادها و تشکل‌ها می‌توانند دانش آموزان را هم از نظر اعتقادی خوب بار بیاورند و هم در مقابل دشمن نیروهای استوار و مفید قرار دهند.

وی افزود: بسیاری از اهداف و چشم اندازهای گام دوم انقلاب با شما دانش آموزان ایجاد خواهد شد.

امام جمعه تبریز افزود: خروجی طرح یاوران ولایت باید جوان مومن در تراز انقلاب اسلامی بوده و در ایجاد تمدن نوین اسلامی پیشگام باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه در دوران کرونا این طرح به صورت مجازی برگزار شد و مسئولان نتوانستند ارتباط صمیمی و عاطفی با دانش آموزان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، نامگذاری این دوره به نام شهید همدانی را که سرباز پای کار ولایت بود بسیار مناسب توصیف کرد و افزود: این شهید بزرگوار نشان داد که نباید دلبسته تعلقات دنیا بود و خالصانه در راه خدا و اسلام و ولایت قدم برداشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =