شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ |۱۹ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 2, 2023
تبریز

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: به مردم آذربایجان و مردم تبریز ادای احترام می‌کنم که استقبالی گرم داشتند، حضوری که به ادای احترام به ساحت ولایت و انقلاب مربوط است و افتخار می‌کنم نوکر و خدمتگزار مردم هستم و از لطف شما مردم تبریز شرمنده شدم.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در دیدار با مردم تبریز اظهار داشت: به مردم آذربایجان و مردم تبریز ادای احترام می‌کنم که استقبالی گرم داشتند، حضوری که به ادای احترام به ساحت ولایت و انقلاب مربوط است و افتخار می‌کنم نوکر و خدمتگزار مردم هستم و از لطف شما مردم تبریز شرمنده شدم.

وی ادامه داد: معتقدم تمام جوانانی که در خیابان به نظام و انقلاب اسلامی، ولایت و خون شهیدان ادای احترام می‌کنند، پشتوانه انقلاب اسلامی هستند.

رئیس جمهور افزود: رهبر معظم انقلاب در تحلیل جامع ۱۴ خرداد به دو اصل ایمان و امید اهمیت ویژه‌ای دادند، که رمز ماندگاری و قدرتمندی نظام اسلامی و شکست دشمنان انقلاب اسلامی نیز همین است و آنچه تصمیم گیرنده افتخارات کشور است، ایمان می‌باشد، ایمان و امید در مردم آذربایجان دیده می‌شود و با حضور جوانان آینده امیدبخش است.

وی با بیان اینکه هویت مردم آذربایجان دین مداری، اسلام مداری و دفاع از ارزش‌های الهی است، خاطرنشان کرد: در جریان مشروطه و ایستادگی در مقابل استبداد و استعمار برگ‌های درخشانی از مردم آذربایجان به رخ کشید، در دوران دفاع مقدس نیز ایستادگی در لشکرها و تیپ‌ها در مقابل دشمن زبور زبانزد همه است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در ۲۹ بهمن ماه که هر ساله رهبر معظم انقلاب این روز را با حضور مردم آذربایجان تحلیل می‌کنند، ایستادگی و مقاومت مردم آذربایجان را نشان می‌دهد، در این دوران هم آذربایجان‌شرقی در بصیرت، ایستادگی، مقاومت و دشمن شناسی بارز است که در عرصه‌های مختلف خوش درخشید و در اغتشاشات اخیر نیز مردم تبریز و آذربایجان دشمن را ناکام گذاشتند و لذا باهمه وجود باید گفت یاشاسین آذربایجان و یاشاسین مردم تبریز.

وی یادآور شد: خدا مردم را حفظ کند که پشتوانه انقلاب اسلامی هستند، در دور اول سفر شرایط کرونایی بود و امکان حضور در جمع شما وجود نداشت، در شرایطی دولت شروع به کار کرد که روزی ۷۰۰ خانواده به سبب کرونا عزادار می‌شدند و این شرایط عوض شد و جان مردم و عزیزان ما که برای ما بسیار عزیز است در مقابل کرونا حفظ شد.

رئیس جمهور متذکر شد: در سفر اول که به استان شما آمدم مسائلی مطرح شد که جزو اولویت‌ها بود، از جمله موارد مطرح شده که وعده دادیم و دنبال هم می‌کنیم، راه‌آهن تبریز-تهران بود که دولت به این وعده عمل کرد و با تلاش صورت گرفته فردا افتتاح می‌شود.

وی افزود: در بازدید از مس سونگون، گفته شد استقلال و ثبت و درآمد آن برای توسعه آذربایجان‌شرقی باشد که انجام شد و انجام شدن آن را اعلام می‌کنم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در تحلیل اغتشاشات اخیر، رهبر معظم انقلاب فرمودند کشور در حال پیشرفت است و برخی تردید دارند، سخنگوی کاخ سفید نیز گفت، فشار حداکثری به ایران شکست خورده است و لذا امروز مردم ما آمریکا را در عرصه‌های مختلف شکست دادند.

وی اظهار کرد: به چند مرکز صنعتی استان سرکشی کردیم و باید این سوال را مطرح کنیم، آیا اقداماتی که در تبریز انجام شده پیشرفت نیست؟، به تراکتورسازی سر زدیم تولید دوبرابر شده، خط جدید کامیون سازی آماده شده، ماشین سازی تبریز در حال تعطیلی بود و کارگران در حال بیکاری بودند، اما ۱۲۰۰ ماشین که زیرساخت صنایع کشور هستند، ساخته می‌شود و هدف‌گذاری آنها نیز امسال ۲۰۰۰ ماشین است.

رئیس جمهور بیان کرد: آنچه امروز در کشور رخ می‌دهد، تولید اشتغال است و ۲۲۰ واحد راکد شده به چرخه تولید بازگشت، وعده دادیم دریاچه ارومیه را با همه وجود دنبال می‌کنیم، یکسال سه شیفته و بسیجی و جهادی کار شد و لذا امروز از آن اطمینان نسبی حاصل کردیم و گام‌های بزرگی در جهت احیای آن برداشته شده است.

وی ادامه داد: کارهای بزرگی به دستان زنان و مردان این خطه انجام شده، پارک‌های علم و فناوری از آن جمله است که کشورهای دیگر در شگفت‌اند این همه پیشرفت چگونه به دستان جوانان ایرانی حاصل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اضافه کرد: شهدای ما آموختند با ایمان و امید می‌توان به پیشرفت رسید، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز آموختند با ایمان و امید می‌توان کشور و تمام حوزه‌ها را پیش برد، امروز جلوه‌ای از ایران قوی تولید موشک فتاح است و یک جلوه به دست تولیدکنندگان حاصل شده، برای ایرانی قوی که در مقابل تکانه‌ها تکان نخورد، با تمام وجود کار و تلاش می‌کنیم، البته تاکنون کارهای بسیاری انجام شده و بعد از این نیز کارهای بسیاری رونمایی می‌شود.

وی تصریح کرد: علیرغم تحریم‌ها تجارت ما در ۴۰ ساله گذشته رکورد زده و ۵۳ میلیارد دلار رقم تجارت ایران است، البته دشمن نمی‌خواست، اما این مهم انجام شد و مراکز تولیدی ما فعال هستند، آنها پیشرفت را برای کشور نمی‌خواهند، اما زمینه‌های پیشرفت فعال است، مدیران قدر مردم را بدانند و اجازه ندهند در سازمان، ادارت و دستگاه‌های تحت مدیریتشان، کوچک‌ترین وقفه در کار مردم ایجاد شود.

رئیس جمهور گفت: اگر مرد و زنی از روستاهای دور افتاده به یک اداره رجوع کرده با امید می‌آید، اجازه ندهید رشوه، فساد، پارتی بازی و روابط ناسالم در ادارات و سازمان‌های ما رخنه کند، دولت مردمی با تمام وجود در سراسر کشور مراقب است کوچک‌ترین فسادی در دستگاه‌های اداری رخنه نکند و در مقابل فساد مدیران اداری، حساس باشند، دولت مردمی نیز در مقابل فساد حساس بوده و اجازه نمی‌دهد کوچک‌ترین فسادی رخنه کند.

وی خاطرنشان کرد: به مدیران و مسئولان عرض کردم به نیروهای بومی در هر شهر و دیار توجه کنند، درس خوانده‌های بسیاری داریم که توانمند هستند و به توانایی‌های بومی توجه کنید، در هر کوی و برزن افرادی که در حوزه‌های مختلف توانمندی دارند از نقش آفرینی‌های آنها بیشترین و بهترین استفاده را کرده و زمینه را برای شکوفایی استعدادهای مختلف فراهم کنید.

رئیس جمهور تأکید کرد: این اجتماع عظیم دو پیام اساسی دارد، پیام امید به دلدادگان انقلاب اسلامی و پیام پیشرفت به کسانی که در دل آنها عشق به انقلاب و نظام وجود دارد و دومین پیام به دشمنان انقلاب اسلامی است که در صحنه هستیم و بعد از این هم دشمن را ناکام می‌گذاریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =