جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ |۲۵ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 8, 2023
دیدار فرماندهان نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مثل واکسنی بود که در برابر تمام بیماری هایی که به انقلاب وارد می شد، آن را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از اهواز، فرماندهان نیروهای مسلح استان خوزستان، همزمان با هفته دفاع مقدس و باهدف تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و شهدا امروز با حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار کردند.

در این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) آغاز امامت امام زمان(عج) و هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.

وی با اشاره به آیه ۳۱ سوره آل عمران «قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَّهُ وَیَغْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ»؛ بگو اگر خدا را دوست می‌دارید مرا پیروی کنید تا خدا شما را دوست دارد و گناه شما را ببخشد، افزود: انسان اگر بخواهد محبوب خداوند شود حداقل باید سه اتفاق برای او بیافتد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان "کسب معرفت" نخستین گام برای محبوب خداوند متعال شدن است، ادامه داد: منطقه ذات خداوند متعال منطقه ممنوعه است و کسی راه پیدا نمی‌کند. تنها یک منطقه است و آن فعل خداوند متعال است. به هر حال در همه این مناطق انسان به مقداری که در توانش هست باید راه پیدا کند.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه وقتی انسان معرفت پیدا کرد محبت حاصل می شود، خاطرنشان کرد: "محبت" دومین گام محبوب خداوند متعال شدن است. به میزانی که دامنه گسترده باشد محبت ایجاد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد "اطاعت" را سومین گام برای محبوب خداوند متعال شدن معرفی کرد و گفت: غیر از معصوم امکان خطا دارد وقتی انسان آلوده می شود از خداوند متعال فاصله می‌گیرد. چنین انسان فراری باید تلاش کند تمام ما یملک خودش را تبدیل به ارزی کند که در آن منطقه قابل استفاده باشد.

وی ادامه داد: انسانی که با معصیت و نافرمانی فرار کرده باید به آغوش خداوند متعال برگرد و هرآنچه می تواند باید اعمال خود را به ارز آخرتی تبدیل کند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان عنوان کرد: خداوند متعال بندگان خود را دوست می دارد، وقتی کسی محبوب خداوند می شود یاری پروردگار متوجه او خواهد شد اما آن شخص متوجه نخواهد بود.

امام جمعه اهواز تأکید کرد: تمام فشارهایی که در تمام ۴۵ سال انقلاب اسلامی برما وارد کردند تماما به منزله یک واکسن است. فشارهایی که در تمام این سال وارد شده روح از بدن انسان طلوع می‌کند و انگیزه ای از بدن انسان می جوشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد عنوان کرد: اگر این فشارها نبود این تراوش های فکری، نبوغ و استعدادها حاصل نمی شد. جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مثل واکسنی بود که تا در برابر تمام بیماری هایی که به انقلاب وارد می شد، حفظ کند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: تنها قدرتی که خود را در برابر دیگر قدرت ها نشان می دهد، اسلام و در رأس آن مذهب تشیع است.

در این دیدار فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتظامی و مرزبانی حضور داشتند، با هدف تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، شهدای دفاع مقدس و حرم اهل بیت(ع) این دیدار صورت گرفت و بر پایبندی در مسیر انقلاب اسلامی تأکید شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =