یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ |۱۵ شعبان ۱۴۴۵ | Feb 25, 2024
تصاویر/ دیدار نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان غربی با دانشجویان

حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: از جمله عواملی که زمینه ساز رشد و پیشرفت کشورمان در عرصه های مختلف است، حفظ و تقویت روحیه انقلابی در بین دانشجویان ایران اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد ملک زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اشاره به این که روز دانشجو یادآور خون مطهر شهدایی است که به جامعه دانشجویی و دانشگاهی کشور ما اعتبار و افتخار بخشیده اند، اظهار داشت: اساساً یکی از ویژگی ها و مؤلفه های دانشجوی مسلمان و انقلابی در کنار بحث بصیرتی و ایمانی و ارتقای امور اخلاقی، تلاش همه جانبه در مسیر کسب دانش و تولید علم است که اگر این مهم با روحیه انقلابی در هم آمیخته شود، قطعاً منجر به تحولات بسیار خوبی برای کشور خواهد شد.

وی افزود: دانشمندان هسته ای همچون شهید شهریاری ها، احمدی روشن ها و فخری زاده ها، هر چند که برای همه اقشار ملت، مایه افتخار و مباهات هستند اما به ویژه برای دانشجویان و اهل علم، الگو به شمار می روند و ان‌شاءالله که همه ما بتوانیم در راه و مسیر نورانی این شهدای والامقام به خوبی قدم برداشته و برای کشور و نظام اسلامی منشأ خیر و برکت باشیم.

وی همچنین گفت: از سوی دیگر باید توجه داشته باشیم که بخش مهمی از تحقق اهداف رشد و توسعه علمی کشور بر عهده دانشجویانی است که با تلاش و پویایی و نشاط خود باید بسترساز پیشرفت همه جانبه کشور در ابعاد گوناگون باشند.

عضو انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم ادامه داد: هر چند بر اساس تجربه چهل و چهار ساله، دشمنان قسم خورده این نظام و انقلاب، نمی خواهند عزت و سربلندی ایران اسلامی را ببینند اما دانشجویان و دانشگاهیان انقلابی همپای دیگر اقشار جامعه نخواهند گذاشت که اهداف دشمن در این کشور به ثمر بنشیند که لازمه این امر، تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب است که به خوبی در طول این سال ها مسیر راه را برای ما مشخص و ترسیم فرموده اند.

وی بیان داشت: گرچه یکی از ویژگی های بارز دانشجو، جوینده بودن علم و دانش است و این که در مسیر کسب علم از هیچ تلاشی فروگذار نکند، اما باید دانست که این ویژگی می بایست با تعهد و احساس مسئولیت دینی و انقلابی و ملی تلفیق باشد تا برای جامعه سرشار از خیر و برکت باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha