یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 20, 2021
آیت الله نوری

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به شرایط امنیتی و فرهنگی نامناسب عربستان گفتند: تعطیلی عمره بسیار خوب است و تا افراد متجاوز مجازات نشدند، نباید تعطیلی عمره برداشته شود؛ اما باید برای ادامه آن فکری کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، معظم له پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به تعطیلی عمره از سوی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشتند: این تعطیلی بسیار خوب است و تا آن افراد مجازات نشدند، نباید برداشته شود؛ اما باید برای ادامه آن فکری کرد.

ایشان با اشاره به نامگذاری سال 1394 از سوی رهبر معظم انقلاب به سال دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی، ابراز داشتند: در مقابل دشمنان کینه توز، وحدت ما بسیار کارآیی داشته و بنابر فرمایشات رهبر معظم انقلاب، باید سعی کنیم در تمام مناطق این همدلی و همزبانی را حفظ کرده و اختلافات را از میان برداریم.

*عربستان سعودی فقط به یک آیه از قرآن عمل کند

این مرجع تقلید به موضوع یمن نیز اشاره  داشتند و گفتند: عربستان سعودی در سال چند میلیون قرآن چاپ می کند؛ ولی خود به آن عمل نکرده است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیه 29 سوره مبارکه فتح، خاطرنشان ساختند: خداوند متعال در این آیه فرموده است: « مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذينَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم/ محمّد (ص) فرستاده خداست؛ و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند».

معظم له ادامه دادند: این آیه بسیار پرمعناست و اگر عربستان سعودی به همین یک آیه عمل کند، کافی است.

*نباید در مسائل کشورها دخالت کرد

ایشان تصریح کردند: مردم یمن خواستار استقلال بوده و کشورهای دیگر نباید در آن دخالت کنند.

این مرجع تقلید با تأکید بر حمایت از مظلومان یمن، بیان داشتند: مقرر شد مراسمی برای شهدای یمن در مسجد اعظم برگزار شود که همگان شرکت خواهیم کرد.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8