پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
نوری همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به ناتوانی حکام عربستان در مدیریت حرمین شریفین گفتند: جریانی که چند روز پیش در مکه رخ داد مدیریت ضعیف و ناتوانی خادم الحرمین را نشان داد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، این مرجع تقلیدپیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی  جدید جامعه المصطفی  اظهارداشتند:حوزه های علمیه در امتداد حرکت علمی پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است.

ایشان افزودند: گام اول در طی کردن مسیر علمی- اسلامی معارف کلامی است که باید با دلیل و برهان معارف خود را ثابت کنیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: دوم، معارف عبادی است که انجام افعالی به عنوان عبادت که رابطه بین ما و خداوند را تحکیم می کند؛ معارف سوم، اخلاقی است که طلاب باید به آن التزام کنند.

معظم له گفتند: معارف اقتصادی، جهادی، سیاسی، فرهنگ، معارف مدنی و معاشرتی، معارف حکومتی و.. از جمله معارفی است که طلاب باید آنها را فرابگیرند.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کردند: قرآن کریم از ابتدا به بحث ولایت فقیه عنایت داشته که مسلمانان باید حکومتی قدرتمند داشته باشند تا اجرای حدود و هدایت جهانیان را به عهده داشته باشد.

معظم له گفتند: طلاب غیر ایرانی المصطفی  باید ابتدا در این معارف دهگانه ورود کرده و در ابتدا، به فقاهت برسند؛ اگر مجتهد و فقیه باشید می توانید مثل امام خمینی(ره) در جهان تاثیرگذار باشید.

زمان شناسی، از مهمترین رسالت های طلاب

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کردند: زمان شناسی، از مهمترین رسالت های طلاب است؛ شاید در هیچ دوره ای مثل امروز  کفر و نفاق و ایمان های بدلی این گونه علیه اسلام اصیل حمله وارد نشده بودند؛ کفر ونفاق و تفکر صهیونیستی در جهان سایه انداخته است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: لازم است هر خردمندی در راستای شناخت حوادث زمان گام بردارد؛ در این زمینه باید راه های مقابله با این هجمات را نیز پیدا کرد؛ قرآن کریم بر قدرتمند بودن مسلمانان تاکید دارد تا دیگران ما را آزار ندهند.

معظم له گفتند: جریانی که چند روز پیش در مکه رخ داد مدیریت ضعیف خادم الحرمین را نشان داد واین ضعف بزرگ است؛ جریان برجام بسیاری از مسایل را برای ما مشخص کرد که در برابر این شناخت نیز وظیفه بسیار مهمی داریم.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کردند: پیامبر(ص) فرمودند، روزی می رسد که بر اثر نفاق و سستی مسلمانان دیگر دشمنان از شما ترسی ندارد؛ پیامبر(ص) فرمودند وقتی مسلمانان به دنیا روی می آورند و از جهاد دست بر می دارند چنین روزگاری فرا می رسد.

عده ای کج فهم و بد فهم، دین را تحقیر کردند

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: عده ای کج فهم و بد فهم، دین را تحقیر کردند؛ آنها می گفتند که دین برای 1400 سال پیش است و نمی تواند به احتیاجات دنیای امروز پاسخگو باشد و دین را آماج تهمت ها و افتراها قرار دهند.

معظم له گفتند: رمز عقب ماندگی مسلمانان باید شناسایی شود؛ همه قدرت ها زیرسیطره اسلام بود، ولی در نتیجه افراط و اختلاف و به انزوا کشاندن علما این ضعف پدیدار شد.

دنیا منتظر شنیدن حقایق اسلام ناب و معارف اهل بیت(ع) است

حضرت آیت الله نوری همدانی  با اشاره به سفر روزهای اخیر خود به کشور آذربایجان اظهارکردند: متاسفانه دشمن زبان نوشتاری مردم مسلمان آذربایجان را که علاقه مند به اسلام و اهل بیت(ع) هستند به حروف لاتین تغییر داده است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: دشمن می خواهد بین مسلمانان، شیعیان، دعا و معارف اسلامی فاصله بیاندازد؛ ولی دنیا منتظر شنیدن حقایق اسلام ناب و فرهنگ اهل بیت(ع) است.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =