شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 24, 2021
تصاویر دلخراش از حمله به منزل رهبر شیعیان نیجریه

حوزه / سربازان ارتش، اجساد شیعیان به شهادت رسیده در خارج از منزل شیخ ابراهیم زاکزاکی، را بوسیله کامیون جمع آوری کرده‌اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری«حوزه» به نقل از newsjs.com، به گفته ساکنان محل، سربازان ارتش نیجریه در روز دوشنبه اقدام به جمع آوری اجساد شیعیان به شهادت رسیده در حملات دو روز قبل سربازان در شمال زاریا کردند.

ابراهیم موسا سخنگوی آی.ام.ان گفت: به ما خبر دادند که سربازان ارتش، اجساد شیعیان به شهادت رسیده در خارج از منزل شیخ ابراهیم زاکزاکی، را بوسیله کامیون جمع آوری کرده‌اند.

او درباره تعداد کشته شد‌گان گفت: هنوز نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم، اما با توجه به اینکه عده زیادی برای حمایت از خانه شیخ بیرون منزل ایشان جمع شده بودند، تعداد کشته شدگان بسیار زیاد است.

او درباره وضعیت رهبر شیعیان شیخ زاکزاکی گفت: ایشان به دلیل تیراندازی سربازان به شدت زخمی شده بودند و قادر به خروج از خانه نبودند. ما تصور می‌کنیم ایشان را به کادونا (70 کیلومتری زاریا) برده باشند. ما با دکتر معالج ایشان در تماس بوده‌ایم و به گفته پزشکان وضعیت ایشان وخیم است. به گفته کادر پزشکی، سربازان چهار گلوله به ایشان شلیک کرده‌اند.

شاهدان دیگری نیز خبر جمع آوری اجساد شهدا توسط ارتش را تایید کرده‌اند.

بشیر بلو ساکن محل گفت: امروز صبح سربازان جنازه‌ها را با کامیون به مکان نامعلومی بردند.

وضعیت امنیتی در منطقه حاکم شده و اتومبیل‌ها قبل از ورود به منطقه مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

 

 

کانال تلگرام خبرگزاری رسمی حوزه

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8