دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 17, 2021
حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عیسی از روحانیون سرشناس و شخصیت های برجسته جمعیت الوفاق  و نماینده مستعفی مجلس بحرین

حوزه / حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عیسی از روحانیون سرشناس و شخصیت های برجسته جمعیت الوفاق و نماینده مستعفی مجلس بحرین، به اتهام پشتیبانی مالی گروه تروریستی به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عیسی از روحانیون سرشناس و شخصیت های برجسته جمعیت الوفاق  و نماینده مستعفی مجلس بحرین، به اتهام پشتیبانی مالی گروه تروریستی به تحمل 10 سال حبس محکوم شد.

شیخ حسن متهم به پشتیبانی مالی گروه تروریستی ست که در جولای سال 2015 در منطقه ستره بحرین اقدام به علمیاتی انفجاری نمودند که منجر به قتل دو پلیس و مجروحیت 4 تن دیگر شد.

بحرین مدعی است این گروه برای ساخت اسلحه و بمب های دست ساز در ایران و عراق آموزش دیده و برنامه این گروه ردیابی و کنترل آمد و شد نیروهای امنیتی و افسران پلیس بحرین برای قتل و آسیب رساندن به آنان بوده است.

شیخ در 1 اوت 2015 در حین بازگشت از مسافرت خانوادگی در فرودگاه بحرین بازداشت شده و ضمن عدم دسترسی به وکلا و خانواده خود در طول مدت بازجویی و جلسه اول دادگاه بیش از دو سال را در حبس انفرادی و جدا از دیگر زندانیان سپری نموده است. وی در هنگام بارداشت و در مراحل ابتدایی بازجویی به هیچ وجه تفهیم اتهام نگردیده و یکی از متهمین پرونده هم در دادگاه اظهار داشته که از وی به جبر و تهدید برضد شیخ حسن اعتراف و شهادت گرفته شده و از وی خواسته شده شهادتنامه و اعترافتنامه ای را امضا کند که هیچ گونه اطلاعی از مفاد آن نداشته است. شیخ متهم است با وجود آگاهی از فعالیتهای خرابکارانه این اشخاص جهت پشتیبانی آنان به طرق مختلف مبالغی را جمع آوری نموده و در اختیار آنان گذاشته است.

شیخ حسن عیسی دارای تحصیلات حوزوی ست ، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد بوده و پیش از این نیز در سالهای 89 و 94 و 96 میلادی به اتهامات سیاسی بازداشت گردیده بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8