جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ |۱۶ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 10, 2020
کد خبر: 419155
۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
مادر و دختر محجبه در لندن، به خاطر مسلمان بودن سیلی خوردند

حوزه/یک فرد اسلام‌هراس و نژادپرست با حمله به دختر و مادر محجبه‌ای در خیابان‌های لندن، با گوشت خوک به صورت آن‌ها سیلی زده و آن‌ها را داعشی خطاب کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از تلگراف، یک مرد اسلام‌هراس و نژادپرست به یک مادر و دختر نوجوان محجبه او در خیابان‌های لندن حمله کرده و با گوشت خوک به صورت او سیلی زده، او را داعشی خطاب کرد. وی همچنین با بی‌شرمی تمام از این ماجرا فیلم‌برداری کرد.

الکس چیورز، 34 ساله، عامل این هتک حرمت اسلام‌هراسی شناسایی و توسط پلیس دستگیر شده است. گفته می‌شود همکار وی از این اقدام زشت فیلم‌برداری کرده است.

در فیلم دیده می‌شود که زن مسلمان و دختر نوجوانش با پوشش اسلامی در پیاده روی خیابانی در انفیلد در شمال لندن در حال حرکت هستند که فرد مهاجم با آن‌ها روبرو شده و با گوشت خوکی که در جیب خود دارد به دختر جوان حمله می‌کند. وی سپس این مادر و دختر مسلمان را داعشی خطاب کرده و با تهمت تروریست بودن آن‌ها را مورد تحقیر و توهین قرار می‌دهد.

به گفته پلیس هر چند دو بانوی مسلمان در این حادثه دچار جراحت جسمی نشده‌اند، اما از نظر روحی به آن‌ها صدمه وارد شده است.

فرد مهاجم به جرم یک فقره حمله مشترک نژادی و مذهبی و یک فقره ایجاد آسیب روحی متهم شده است. با این حال پلیس لندن موفق به دستگیری همدست مهاجم و فردی که از این ماجرا فیلمبرداری کرده نشده است.

جیمز پاین یکی از کاراگاهان پلیس لندن در این باره گفت: این یک حادثه بسیار تکان دهنده بود. مادر و دختر راه خودشان را می‌رفته‌اند که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند و فرد مهاجم دقیقا می‌دانسته از چه راهی به آن‌ها اهانت کرده و هر دو را ناراحت سازد. ما می‌دانیم افراد دیگری در این حمله مشارکت داشته‌اند، از جمله فردی که همدست وی بوده و فیلمبرداری می‌کرده است.

وی افزود: ما از مردم می‌خواهیم هر گونه حمله نفرت محور و اسلام‌هراسی را به ما گزارش دهند. این درحالی است که عامل این حمله تنها محکوم به 6 ماه زندان پرداخت غرامت 115 یورویی به قربانیان حادثه شده است.

اخیرا حملات اسلام‌هراسی در انگلستان به شدت گسترش یافته‌است  و شکایت‌های نژادپرستی و گزارش‌های مربوط به حملات از روی نفرت قومیتی و مذهبی در مناطق مختلف این کشور رو به افزایش می‌باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =