دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 1, 2021
آیت الله مدرسی

حوزه/ حضرت آیت الله سید محمد تقی مدرسیدر بیانیه هفتگی خود از عراقی ها خواست محور همکاری میان ملت های منطقه باشند و شهر "تلعفر" در شمال عراق را «مظلوم» توصیف کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق در بیانیه هفتگی خود خواستار این شد که عراق محور همکاری میان ملت های منطقه باشند و شهر "تلعفر" در شمال عراق را «مظلوم» توصیف کرد.

آیت الله مدرسی افزود: ما به رزمندگان عراقی که برای آزاد سازی شهر مظلوم تلعفر آماده می شوند، درود می فرستیم.

ایشان ادامه داد: تک تک اعضای نیرو های مسلح و بسیج مردمی عراق بدانند که آینده این کشور را می سازند و ما زمانی که به خداوند سبحان امید بستیم و میراث عقب ماندگی، تفرقه، خود محوری دیکتاتور سابق عراق را کنار زدیم؛ در آن صورت خواهیم دید که چگونه خورشید کرامت، پیشرفت و رفاه بر کشورمان می تابد و در آن زمان ملت و کشور عراق به ایفای نقش خود در منطقه خواهند پرداخت و پل محبت و همکاری میان کشور ها و ملت ها می شوند.

این عالم شیعی خاطر نشان کرد: وجود مراقد ائمه معصومین (علیهم السلام) و میراث تمدن اسلامی در عراق، باعث شده عراق کشوری مناسب برای محوریت همکاری میان ملت های اسلامی و به ویژه ملت منطقه باشد.

ایشان افزود: شیعیان عراق این ظرفیت را دارند که محور همکاری میان تمامی شیعیان جهان به ویژه جمهوری اسلامی ایران و سایر طایفه ها باشند.

آیت الله مدرسی ادامه داد: اهل سنت عراق هم لازم است محور همکاری با سایر اهل سنت جهان به ویژه در کشور های همسایه باشد و کرد ها و ترکمان ها می توانند حلقه وصل عراق با برادران خود و سایر طایفه ها و نژاد ها باشند.

وی در پایان بیانیه خود تاکید کرد: خداوند متعال ما را به صورت ملت ها و قبیله های مختلف خلق کرده تا هر کدام از ما حقوق دیگران را بشناسیم و از این طریق به تکامل برسیم و در راه خوشبختی همدیگر تلاش کنیم و چقدر خوب است که ما این پرچم الهی یعنی پرچم محبت، الفت، شناخت و تکامل  را در منطقه و جهان بر افشانیم و الله المستعان.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8