دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ | Jul 13, 2020
امام جمعه یزد

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این که خدا درمانی در جامعه افزایش یابد، گفت: متاسفانه سبک آموزشی کشور برای گذشته و با نگاه سطحی ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» از یزد، آیت‌الله محمد‌رضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان یزد در جمع اعضای بسیج جامعه پزشکان استان یزد، با بیان این که کتابچه‌ای توسط وزارت بهداشت تهیه شود و در مدارس آموزش و پرورش در مقاطع مختلف تحصیلی به دانش‌آموزان آموزش داده شود اظهار داشت: دستورات سبک زندگی از نظر صحت و سلامت در این کتابچه ارائه و کامل به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد افزود: با ارائه این کتابچه به دانش‌آموزان، کاری بسیار تأثیرگذار و مهم برای نسل آینده است و سبب می‌شود آن‌ها در طول سال تحصیلی و پس از پایان تحصیل نیز نسبت به مسائل بهداشتی آگاهی کامل داشته و به همین شکل هم از بسیاری از مشکلاتی که امروزه مردم با آن روبه رو هستند، کاهش می‌دهد.

امام جمعه یزد بیان کرد: مطمئناً زمانی که دانش‌آموزان در سال‌های تحصیلی مسائل مختلف بهداشتی و غیره را بیاموزند می‌توانند به خوبی برای آینده خود برنامه‌ریزی و جامعه را به سمت جامعه‌ای سالم سوق دهد.

وی در ادامه با بیان این که مسائل آموزشی را نیز باید از دوران تحصیل به دانش‌آموزان آموخت، گفت: متأسفانه سبک آموزشی آموزش و پرورش برای گذشته است و کمتر نسبت به این مسائل مهم توجه می‌شود.

آیت‌الله ناصری یزدی تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی داشته باشید که در جامعه و دانشگاه‌ها علاوه بر آب درمانی و غیره، خدا درمانی را نیز نهادینه کنیم یعنی دانشجویان را با خدا آشنا کنیم، تا نسبت به همه نعماتی که به ما عطا کرده بهتر آشنا شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد متأسفانه در کشور خدا درمانی به فراموشی سپرده شده است گفت: در سبک زندگی به جای این که دستورات خدای متعال را اجرا کنیم سراغ دیگران که فایده ندارد می‌رویم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: بسیاری از دردها و مریضی‌های مردم با خدا درمانی حل می‌شود و اگر روح معنویت و ایمان در انسان ساخته شود و از خدا بترسد و بسیاری از کارها را انجام ندهد، بدون شک طول عمرش در سلامت به سر می‌برد.

وی با اشاره به این که اگر یک دکتر که متخصص است بیمارش را به خدا درمانی توصیه کند بدون شک تأثیرش از روحانیون بیشتر است، اظهار داشت: چون فرد بیمار آگاهی دارد که پزشک متخصص با علم خود مطالب را به او می‌گوید و این مسئله سبب می‌شود که بیمار نیز سخن دکتر را به خوبی دریابد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد سیستم آموزشی کشور در همه مقاطع از زمان‌های گذشته و آورده انگلیسی‌ها است، گفت: آن‌ها از 100 سال گذشته به سبک آموزشی کشور ما احاطه پیدا کردند و این سبک سطحی و حفظی را در کشور نهادینه کردند تا علوم مختلف در کشور ماندگار و پایدار نباشد.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با بیان این که آن‌ها تفکر و تعقل را از ما گرفتند، افزود: با این روشی که آن‌ها برای ما پیاده کردند به شکلی شده که فرد پس از پایان دوران دانشگاه، بیکار است.

انتهای پیام/313/23

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8