چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ |۷ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 1, 2020
دیدار رئیس مرکز خدمات با مدیران و روسای ادارات و سازمان های استان البرز

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین ربانی گفت: مردم همه روحانیون را با تعداد اندکی که مسئولیتی دارند، مقایسه می‌کنند، درحالی‌که ۹۰ درصد روحانیون در سازمان یا نهادی استخدام نیستند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین ربانی، امروز در جمع مدیران نهادها و ارگان‌های مرتبط با مرکز خدمات استان البرز گفت: این جلسه به‌منظور قدردانی از همکاری‌های مدیران نهادها و ارگان‌های استان و معرفی مرکز خدمات برگزار شده است و امیدواریم موجب شود همدلی و همکاری‌های شما با این مرکز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه روحانیت نقش مؤثری در ارتقای فرهنگی و دینی جامعه دارد، افزود: استقلال ما در گرو ایمان مردم است و مردم ما اگر مؤمن باشند پای استقلال کشور می‌ایستند.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه افزود: نهاد روحانیت خاستگاه اصلی انقلاب است ولی از انقلاب چیزی برای خود نخواسته است و با توجه به نقش ویژه‌ای که در جامعه دارد نیاز است به ضروریات زندگی آنها توجه شود.

وی با بیان اینکه روحانیون در عصر ما، هم مظلوم هستند و هم محروم گفت: روحانیون مظلوم هستند از این جهت که مردم تصور می‌کنند زندگی راحتی دارند؛ و محروم هستند برای اینکه در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی ابراز داشت: مردم همه روحانیون را با تعداد اندکی که مسئولیتی دارند یا شاغل هستند مقایسه می‌کنند درحالی‌که 90 درصد روحانیون در سازمان یا نهادی استخدام نیستند و درآمدی جز شهریه ندارند که آن هم بسیار اندک است.

وی با اشاره به جامعه هدف مرکز خدمات حوزه، گفت: مرکز خدمات، طلاب و روحانیون برادر، خواهر، شیعه، سنی، ایرانی و غیر ایرانی سراسر کشور را که در اداره و ارگانی شاغل نیستند و تنها به امور طلبگی مانند تحصیل، تدریس، تبلیغ و تحقیق می‌پردازند، تحت پوشش قرار می‌دهد.

انتهای پیام/313/30

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =