سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
استخدام دختر مسلمان در فروشگاهی در دالاس به خاطر حجاب لغو شد

حوزه/ در ادامه روند رو به افزایش تبعیض‌های دینی علیه بانوان محجبه در غرب، بانوی مسلمان در دالاس به دلیل داشتن حجاب در یک فروشگاه بزرگ خرده فروشی استخدام نشد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، در ادامه روند رو به افزایش تبعیض‌های دینی و اسلام هراسی علیه مسلمانان و به ویژه بانوان محجبه در غرب، این بار یک بانوی مسلمان در شهر دالاس واقع در ایالت تگزاس آمریکا به دلیل داشتن حجاب در یک مغازه استخدام نشد.

درخواست کار یک بانوی مسلمان آمریکایی در فروشگاه بزرگ گارلند رد شد و به وی گفته شد که نمی‌تواند در محل کار حجاب به سر داشته باشد.

دوحه دالا 19 ساله در فصل پاییز با پیشنهاد کاری در این فروشگاه خرده فروشی مواجه شده بود، اما به دلیل اینکه حجاب به سر داشته با او تماس نهایی برای تایید استخدام گرفته نشد.

وی طی بیانیه‌ای گفت: من به شدت شوک زده شدم، زیرا تصور می‌کردم که شغل را به دست آورده‌ام.

این دانشجوی مسلمان دانشگاه تگزاس در دالاس و وبلاگ نویس مسلمان شکایتی به کمیسیون نیروی کار تگزاس ارائه داده است. وی همچنین در صفحه فیس بوک خود نوشته که اخیرا با مقامات شورای روابط اسلامی آمریکایی «کایر»، شعبه دالاس ارتباط برقرار کرده است و قصد دارد نسبت به این بی‌عدالتی و تبعیض مذهبی عکس العمل قاطع نشان دهد. وی گفت: من به دنبال عدالت هستم. من مورد تبعیض قرار گرفته‌ام و کسی حق ندارد به من بگوید که حجابم را بردارم. این به معنای زیر پا گذاشتن حقوق مذهبی من می‌باشد.

وی افزود: من این شغل را به دست نیاوردم، زیرا مسئولین فروشگاه نمی‌خواستند یک زن مسلمان محجبه در محل کار آن‌ها حضور داشته باشد.

نیکیا ناتال وکیل وی در این باره به خبرنگاران گفت: این کار کاملا غیرقانونی است و نمونه واضح و آشکار تبعیض دینی محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =