دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ |۵ شوال ۱۴۴۵ | Apr 15, 2024
حجت الاسلام مصطفی رستمی-رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رستمی دانش آموخته حوزه و دانشگاه، آبان ماه ۱۳۹۶ به عنوان معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا‌ه‌ها معرفی شد و اکنون نیز اکنون نیز با حکم امام خامنه ای به ریاست این نهاد برگزیده شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، امام خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی را به عنوان رئیس جدید نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها منصوب کردند و این روحانی نسبتاً جوان جایگزین حجت الاسلام والمسلمین محمدیان شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در سال 1351 در روستای پیر شمس‌الدین اسد‌آباد به دنیا آمد.

وی در سال 1365 وارد حوزه علمیه قم شده و در مدرسه امام صادق(ع) از محضر اساتیدی همچون حجج اسلام حیدرعلی ایوبی، امین دین، مظلومی، موحدی کاشانی، یزدی، و لمعه نزد آقایان آل‌غفور و یزدی و اصول معالم و اصول فقه نزد استاد ایوبی بهره برد.

حجت الاسلام رستمی از سال 1369 با عزیمت به مدرسه امام محمدباقر(ع) ادامه دروس مقدمات و سطح نزد آقایان آل غفور، مهدوی راد، رسائل و مکاسب نزد آقایان حسینی بوشهری، موسوی تهرانی، بیگدلی، عندلیب‌زاده همدانی و کفایه نزد آقایان دوزدوزانی و موسوی تهرانی گذراند.

او همچنین دروس خارج فقه و اصول را از سال 1375 در محضر حضرات آیات سبحانی، شیخ جواد تبریزی، نوری همدانی و ... تلمذ کرد.

وی علاوه بر تحصیل، همکاری با پژوهشگاه دفتر مطالعات و تحقیقات مهم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در واحد نمایه‌سازی، اصطلاح‌نامه علوم اسلامی در بخش کنترل و نظارت، آموزش و نظارت گروه‌های اصلاح‌نامه اخلاق اسلامی، علوم حدیث و کلام اسلامی را در کارنامه خود دارد.

حجت‌الاسلام رستمی همکاری با واحد پرسش و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری را از سال 1380 (مرکز مشاوره و پاسخ دانشجویی ـ معاونت آموزشی و تبلیغ نهاد قم) آغاز کرد.

وی همچنین فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته  حقوق بوده و همچنین دارای مدرک دکترای مدرسی معارف اسلامی از دانشگاه معارف اسلامی قم می باشد.

تدریس دروس معارف از سال 1381 به بعد در دانشگاه‌های آزاد اسلامی اراک، دانشگاه اراک، بوعلی سینا همدان، علوم پزشکی همدان و تدریس حقوق (حقوق بین‌الملل عموم ـ خصوصی ـ سازمان‌های بین‌المللی و حقوق فقه) در دانشگاه‌های آزاد اسلامی اراک، پیام نور همدان، امام حسین(ع) از دیگر سوابق علمی وی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام رستمی پیش از این در طول سال‌های 1383 تا 1389 مسئولیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، از سال 1389 تا 1395 مسئولیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا و دفتر دانشگاه‌های استان همدان را عهده دار بوده و همزمان به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا مشغول به امر آموزش و پژوهش بوده است.

وی حدود یک سال به عنوان مسؤل نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شریف فعالیت کرد و آبان ۱۳۹۶ به عنوان معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگا‌ه‌ها معرفی شد و اکنون نیز با حکم امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب، به ریاست این نهاد برگزیده شد.

خبرگزاری رسمی «حوزه» برای این فاضل حوزوی و همه خدمتگزاران اسلام و انقلاب، آرزوی توفیق روز افزون می کند.

انتهای پیام ۳۱۳/۳

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha