جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
نمایشگاه هنری «حلال و حرام» در کوالالامپور برگزار شد

حوزه/ در نمایشگاه «حلال و حرام» که توسط سازمان «خواهران مسلمان» در شهر کوالالامپور، پایتخت مالزی برگزار شده، ۴۴ اثر هنری از هنرمندان متعدد شرق آسیا به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از malaymail، دومین دوره نمایشگاه هنری «حلال و حرام» توسط گروه «خواهران مسلمان» در کوالالامپور، پایتخت مالزی برگزار شده و به دو مفهوم فقه اسلامی «حلال و حرام» پرداخته است.

این نمایشگاه 44 اثر هنری از هنرمندان مختلف با موضوع حلال و حرام را به نمایشگاه گذاشته است و نقاشان و هنرمندان معروفی از شرق آسیا آثار هنری شان را در اینجا ارائه داده اند.

حنا زمری یکی از هنرمندان نوظهور مالزی که آثار هنری اش را به مسئله زنان در اسلام اختصاص داده به خبرنگاران گفت که می خواسته نشان دهد که زندگی زنان مسلمان در مالزی با چه چالش ها و مشکلاتی روبرو است.

نیا خلیصه، نقاش همکار او که آثارش هنر الهام گرفته از دست نوشته های باستانی می باشد، به نظر می رسد که نقاشی های امسالش در رابطه با باغبانی باشد، با این حال وی هدف نهفته ای داشته و می گوید: من اخیرا به صورت تفریحی به باغبانی پرداخته ام و ما در باغبانی تکنیک هایی داریم که از آن برای حفاظت از گیاهان در مقابل بادهای قوی و حیوانات استفاده می شود. من می خواستم استعاره ای از حفاظت را در بطن نقاشی هایشم به تصویر درآورم و به خودم یادآور شوم که نقش حجاب چیست.

سوریانی سنجا یکی از اعضای هیئت مدرسه سازمان «خواهران مسلمان» و بنیانگذار گالریز کولت ضمن ابراز امیدواری از اینکه در این نمایشگاه مردم در مورد هویت مسلمانی در زمینه چند نژادی صحبت کنند گفت: ارزش ها و اینکه درست و غلط چیست، در تمامی ادیان از جمله اسلام وجود دارند. و حلال و حرام نیز همین است. آنچه مجاز و ممنوع است و می توانند همراه با جامعه تغییراتی نیز داشته باشد. برای مثال برده داری زمانی در اسلام حلال بود اما الان نیست.

وی در ادامه افزود: هدف ما این بود که مردم تفکر آزاد داشته باشند و با ذهن باز و بدون ترس تفکر و نظردهی بپردازند.

گفته می شود این نمایشگاه قرار است تا 9 روز دیگر و تا 12 نوامبر در گالری کولت در کوالالامپور ادامه داشته باشد. به علاوه یک جلسه گفتمان با موضوع «واقعیت های زندگی هنرمندان زن و هویت مسلمانان در مالزی» در پایان امروز تشکیل خواهد شد.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8