شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ | Jan 16, 2021
دولت مالزی سال آینده «شورای ملی حلال» راه اندازی می کند

حوزه/ معاون وزیر امور مذهبی در مالزی اعلام کرده که شورای ملی «حلال» با مشارکت ۳۴۲ آژانس و سازمان مرتبط به زودی و در اوایل سال ۲۰۱۹ راه اندازی خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از nst، دولت مالزی اوایل سال آینده میلادی قصد ایجاد یک «شورای ملی حلال» را دارد و تمامی سازمان ها و نهادهای مرتبط با تجارت «حلال و اسلامی» در زیر چتر این شورا فعالیت خواهند نمود.

فوزیه صالح معاون وزیر در بخش امور مذهبی نخست وزیری اعلام کرد، با توجه به مشارکت همه آژانس های مربوطه تحت پوشش این اداره،  ایجاد این شورا در دست بررسی قرار گرفت و در اوایل سال 2019 انجام می شود.

فوزیه گفت: ما هم اکنون 342 آژانس و سازمان مرتبط با تجارت حلال از جمله در زمینه تحقیقات، بازاریابی و فناوری داریم و همه این سازمان ها باید با هم دیگر زیر یک سقف هماهنگ شوند.

معاون وزیر که در اجلاسی در کوالالامپور صحبت می کرد در سخنانش  افزود: این اقدام به سبب تضمین اینکه عملکرد سازمان ها و آژانس ها شفاف باشد از اهمیت برخودار است، که در نتیجه منجر به تقویت پایه های گواهینامه حلال در کشور می شود.

وی در رابطه با موضوعات دیگر افزود که دولت مالزی قصد دارد با دیگر کشورها برای توسعه دانش و مهارت های مدیریتی «حج» و «اوقاف» مشارت داشته باشد.

وی در ادامه گفت: بسیاری کشورها به مدیریت مالزی در زمینه زیارت حج علاقه نشان داده اند و ما تجربیات مان را در اختیار آن ها قرار می دهیم. در مقابل نیز از شیوه های مدیریتی «وقف» به ویژه از سنگاپور یاد می گیریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8