شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | Sep 26, 2020
همایش بین المللی «سلامت روان اسلامی» در کمبریج برگزار می شود

حوزه/ نخستین دوره بین المللی همایش «سلامت روان اسلامی» 7-8 سپتامبر 2019 در دانشگاه کمبریج برگزار می شود. در این همایش دو روزه دانشگاهیان، روحانیون و فعالان در زمینه سلامت روان گردهم جمع می شوند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از msutoday، نخستین دوره بین المللی همایش «سلامت روان اسلامی» جولای گذشته در مالزی برگزار شد. این همایش که به صورت بین المللی برگزار می شود قرار است سال آینده در تاریخ 7-8 سپتامبر در کمبریج در بریتانیا برگزار شود.

مرکز تحقیقات سلامت روانی با همکاری دانشگاه کمبریج برگزارکنندگان این همایش خواهند بود.

 از زمان آغاز نخستین دوره همایش «سلامت روان اسلامی» که بیش از یک دهه پیش در دانشگاه ایالتی میشیگان در آمریکا آغاز به کار کرد، این گردهمایی موفق به دورهم جمع کردن بسیاری از دانشگاهیان، دانش پژوهان، اساتید، روحانیون و فعالان در زمینه سلامت روان شده، مباحث زیادی در خصوص ارزیابی رسیدگی به سلامت روانی در اجتماعات اسلامی انجام گرفته و دانش متقابل به اشتراک گذاشته شده است.

فرها عباسی استادیاری روانشناسی و از بانیان برگزاری همایش سلامت روان اسلامی گفت: مرکز تحقیقات سلام روانی یک همایش مشابه را میزبانی می کند. یکی از سخنرانان همایش 2018 در واشنگتن پیشنهاد کرد که ما همایشی مخصوص مسلمانان برگزار کنیم.

عباسی گفت: با گردهم جمع شدن از بسیاری کشورهای مختلف، مطمئنا راه های جدیدی را پیدا کرده و به اشتراک می گذاریم. رویکردها و درمان هایی که آگاهی رسانی در زمینه تفاوت های فرهنگی- دینی ارتقاء داده و درمی یابیم که چگونه می توانیم به بهترین وجه از مسلمانان در جوامع غربی در مقابله با اسلام هراسی حمایت کنیم.

دکتر جوناس کونتز استادیار روانشناسی از دانشگاه اسلو، که تحقیقات گسترده ای در زمینه اسلام هراسی انجام داده و نشان داده که استرس های روانی در بسیاری مسلمانان در راستای اسلام هراسی صورت می‌گیرد، از سخنرانان اصلی این همایش است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8