جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ | Sep 25, 2020
آیت الله میلانی

حوزه/ رئیس بنیاد فرهنگی امامت گفت: متاسفانه جدال علیه عاشورا نیز رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است و سعی دارند، گریه را از عاشورا بگیرند؛ متاسفانه برخی در همین کشور، همان حرف های بی اساس را در خصوص مراسم عزاداری و سرور بیان می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» آیت الله میلانی در مراسم جشن روز مباهله و رونمایی از کتاب «امامت علوی در سیره نبوی» که شامگاه یکشنبه در بنیاد فرهنگی امامت در قم برگزار شد،‌با بیان این که حقانیت امامت اهل بیت در آیات متعدد قرآن به راحتی قابل اثبات استبه آیه مباهله اشاره کرد و گفت:  تطهیر،  مودت و مباهله و...، وجود مبارک اهل بیت طاهرین می درخشند؛ در ماجرای مباهله به جای زوج ها و ارحام و خویشاوندان پیامبر از جمله جناب عباس عموی پیامبر حضرت زهرا و امام علی(ع) و فرزندان ایشان حضور داشتند.
وی گفت: پیامبر اکرم(ص) در ماجرای مباهله یک نکته بسیار مهم را خطاب به اهل بیت(ع) بیان می کنند که اگر من دعا کردم شما آمین بگوئید که یک نکته بسیار مهم است که توقف نسبت به آمین گفتن اهل بیت(ع) چه اهمیتی دارد؟ آمین گفتن حسنین نسبت به دعا و یا لعن پیامبر اکرم(ص) چه تاثیری دارد؟ این امور نکاتی است که باید روی این مساله تدبر کرد.

آیت الله میلانی تصریح کرد: تا پیش از ابن عساکر کسی به این بحث اشاره نکرده که کسی غیر از اهل بیت(ع) در این ماجرا حضور داشت، ولی او سعی می کند که دیگران را نیز داخل در این ماجرا کنند؛ از تحریف و ناقص کردن لفظ و ایجاد معارض برای حاضران در مباهله همه کاری برای خدشه وارد کردن به اهل بیت(ع) و امام علی(ع) است.

استاد حوزه علمیه قم افزود:اقامه برنامه های فرهنگی در خصوص مباهله باید برگزار شود زیرا این کار غیر از اینکه تعظیم شعائر است، بلکه باید این مجالس را به محافل سرور و درس مبدّل کرد.

رئیس بنیاد فرهنگی امامت یادآورشد: متاسفانه جدال علیه عاشورا نیز رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است و سعی دارند، گریه را از عاشورا بگیرند؛ متاسفانه برخی در همین کشور همان حرف های بی اساس را در خصوص مراسم عزاداری و سرور بیان می کنند.

وی گفت: خوشبختانه بنیاد امامت در این مدت نیروهای خوبی را برای تحقیق در این امور و دفع شبهات و پاسخگویی به این مسایل تربیت کرده ایم؛ خوشبختانه کارکردهای مهمی در زمینه مهارت افزایی در این مرکز ایجاد شده است.

آیت الله میلانی تصریح کرد: باید نسبت به مرحله تهاجم نیز فعالیت کرد، یعنی نقد فعالانه و اشکال بر نظرات ضعیف و بی پایه دیگران را باید مد نظر قرار دهیم؛ امروزه باید با امکانات موجود به بیان برخی از امور بپردازیم که البته به دو شرط متانت و استناد و قدرت و قوت باید انجام شود.
انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8