سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
کد خبر: 868680
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
اربعین

حوزه/ داده کاوی رفتار کاربران فضای مجازی در ایام اربعین امسال از روند رشد جست و جوی کلمه کلیدی «اربعین» در جست وجوگر گوگل و ثبت بیش از ۹۵ میلیون لایک در شبکه های اینستاگرام و توئیتر حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، داده کاوی (Data Mining) یک شرکت دانش بنیان در حوزه کلان داده (Big Data) از رفتار کاربران شبکه های اجتماعی نشان می دهد که در ایام اربعین امسال نزدیک به ۳ میلیون پست با موضوع اربعین حسینی به اشتراک گذاشته شده و این پست ها ۹۵ میلیون بار لایک شده است.

کاربران دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و توئیتر نسبت به رویداد بزرگ اربعین حسینی بیش از ۲.۵ میلیون توئیت و ۲۸۳ هزار پست منتشر کرده اند.

بررسی موضوعات حول محور حواشی رویداد بزرگ اربعین حسینی در فضای مجازی به تفکیک فعالیت کاربران در بسترهای توئیتر و اینستاگرام نشان می دهد که بیش از ۲.۵ میلیون توئیت در مورد اربعین منتشر شده است. بیش از ۵۲ هزار کاربر در مورد اربعین در توئیتر صحبت کرده‌اند. مجموع این ۲.۵ میلیون توئیت، بیش از ۱۱ میلیون بار لایک شده است.

در همین حال بیش از ۲۸۳ هزار پست توسط ۸۹ هزار کاربر در مورد موضوع اربعین در شبکه اجتماعی اینستاگرام تولید شده است که این پست‌ها در مجموع بیش از ۸۴ میلیون بار لایک شده‌اند.

روند رشد جست و جوی کلمات کلیدی مرتبط با «اربعین» در موتور جست و گر گوگل نیز جالب توجه است.

بررسی ها نشان می هد که روند جست و جوی موضوعات کلیدی مرتبط با ایام اربعین و محرم در گوگل از سال ۸۹ تا سال ۹۷ سیر صعودی داشته است.

همانطور که در تصویر می‌بینید روند جست و جو در گوگل و در مورد موضوع خاص محرم در طول سالیان اخیر رو به افزایش است. به طوری که سال ۹۷ بیشترین میزان جست و جوی کاربران در مورد اربعین و محرم را به خود اختصاص داده است.

313/60

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =