دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ | May 25, 2020
تصاویر/ روایتی از فعالیت موکب امامزادگان قم در سامرا

حوزه/ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از توزیع روزانه ۳۵۶ هزار پرس غذا توسط موکب بوشهری‌ها بین زائران اربعین خبر داد.

عبدالرضا مطاف ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در بوشهر با تقدیر از موکب های استان بوشهر و فعالیت آنها در ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: با توجه به موج بازگشت زائران به کشور همه موکب های استان بوشهر تا پنج روز پس از اربعین دائر خواهند بود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به خدمت رسانی موکب های استان بوشهر در کشور عراق گفت: از تعداد ۳۵ موکب استان بوشهر سه موکب در شهر نجف و ۲۱ موکب در کربلای معلی و نیز ۱۱ موکب در مسیر نجف تا کربلا به خدمت رسانی زائران پرداختند.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۳۰۰ خادم به صورت روزانه در این موکب ها فعالیت می کردند گفت: پنج وعده تغذیه در طول روز به زائران توزیع و این خدمات به در طول شبانه روز انجام میشد.

مطاف از اسکان شبانه بیش از ۹۱ هزار زائر در موکب های استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۶ هزار نفر خانم و ۵۵ هزار نفر برادر بودند و نیز روزانه به تعداد ۱۱۰ هزار نفر غذا بین زائران در وعده ناهار و ۱۳۱ هزار وعده شام و ۸۵ هزار میان وعده توزیع شده است که در مجموع این موکب‌ها روزانه بیش از ۳۵۶ هزار پرس غذا در سه وعده و میان وعده بین زائران اربعین توزیع می‌کنند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از فعالیت و خدمت رسانی پنج موکب استان بوشهر در مرز شلمچه خبر داد و افزود: علاوه بر این چند موکب هم در شهرستان های دیلم و گناوه در مسیر بازگشت زوار به خدمت رسانی مشغول هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =