دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 3, 2020
هتک حرمت به گورستان مسلمانان در کیپ تاون: 70 قبر مخدوش شدند

حوزه/ شورای قضایی مسلمانان در کیپ تاون، مخدوش شدن بیش از ۷۰ قبر در گورستانی متعلق  به مسلمانان را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی علیه مقدسات مسلمانان دانست.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از easterneye، شورای قضایی مسلمانان در موبرای واقع در کیپ تاون در آفریقای جنوبی، مخدوش شدن بیش از ۷۰ قبر متعلق به مسلمانان را اقدام «اسلام هراسی» خطاب کرده و آن را به شدت محکوم کرد.

مدیریت دانشگاه کیپ تاون در رابطه با این حادثه از این شورا کمک خواست تا افرادی که پشت این عمل اهانت آمیز بوده اند، شناسایی شوند. این حادثه روز سه شنبه به وقوع پیوست. سنگ قبرها از زمین بیرون آورده شوده و به شکل صلیب و اشکال دیگر چیده شده بودند. بیشتر سنگ قبرها از پایانه بالایی قبرستان و در نزدیکی بیمارستان گروت شوور برداشته شده بودند. برخی از سنگ قبرها نیز از دیگر گورها به صورت مثلثی درون مزارهای تازه حفر شده که مرتبا برای تدفین آماده می شدند چیده شده بودند.

 شیخ رید فطار رئیس کمیته مدیریت گورستان گفت: از واحد دینی دانشگاه کیپ تاون خواسته ایم تا در درک این حادثه به ما کمک کنند.

وی افزود: این شیوه هتک حرکت بسیار نگران کننده است.

این سازمان در بیانیه ای روز شنبه گفت:  بدیهی است که این عمل فقط یک عمل تحقیر آمیز نبود ، بلکه یک حمله هماهنگ علیه مقدسات و قبرهای مسلمانان بوده است.

 سخنگوی پلیس کیپ تاون نیز تاکید کرد که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

  

  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8