جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
دیدار با آیت الله نوری همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند:برای اثرگذاری و کارایی در زمینه تبلیغ باید افرادی به صورت تخصصی تعلیم و تربیت شوند تا بتوانند وارد میدان شوند و آموزه های اسلام را به خوبی تبیین کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، شرکت کنندگان در همایش همکاریهای حوزه و آموزش پرورش استان مرکزی شامل  مبلغان  و مدیران طرح امین، طلبه وظیفه و روحانیون شاغل آموزش وپرورش این استان  آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار کردند.

معظم له در این دیدار با تأکید بر این که باید وظایف و رسالات خود را به خوبی انجام دهیم، گفتند: وظیفه حوزه و آموزش و پرورش کادرسازی تخصصی برای تعلیم و تربیت است، کادرسازی در زمینه های مورد نیاز جامعه، مورد تأکید اسلام است و قشری باید مردم را به خیر و صلاح دعوت کند و به تبلیغ دین مشغول باشد.

ایشان افزودند: امروز برای اثرگذاری و کارایی در زمینه تبلیغ باید افرادی به صورت تخصصی تعلیم و تربیت شوند تا بتوانند وارد میدان شوند و آموزه های اسلام را به خوبی تبیین کنند، اولین اصل در تبلیغ اخلاص است و کار تنها باید برای خدا باشد چرا که اگر برای خدا نباشد به نتیجه نخواهد رسید.

معظم له با بیان این که کارها باید با همت و اراده بلند و جدیت پیگیری شود، اظهار داشتند: انسان نمی تواند بدون زحمت و عزم جدی به جایی برسد، همچنین در کارها باید جدی و با نظم و برنامه بود چرا که سستی و تنبلی مانع موفقیت است.

ایشان در بخش دیگر سخنان خود با بیان این  وجود امام یا جانشین او برای اداره جامعه اسلامی لازم است، ادامه دادند:  در زمان غیبت مسؤولیت اداره جامعه اسلامی بر عهده ولی فقیه است، این دستور اسلام برای این است که مردم به راه باطل نروند.

آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به فتنه انگیزی دشمنان اسلام در کشورهای مقاومت ابراز داشت: باید با شجاعت در برابر دشمنان ایستادگی کرد، نباید اجازه بدهیم که دشمنان توطئه های خود را در جوامع اسلامی پیش ببرند.

ایشان عنوان کردند: باید در راه دین و تبیین آموزه های دینی فداکاری و به وظایف خود عمل کنیم، امروز دشمنان فراوانی داریم و در هر سنگری که هستیم باید به وظیفه  خود به درستی عمل کنیم تا دشمن به اهداف خود نرسد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: کسانی که به کنسولگری ایران در نجف حمله کردند از سوی دشمنان تغذیه شدند تا ایجاد  تفرقه کنند و الا مردم ایران و عراق در نهایت اتحاد و برادری قرار دارند.

انتهای پیام ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =